Koniński Okregowy Związek Piłki Nożnej

ul. Spółdzielców 3 / 115
62-510 Konin

tel. +48 63 243-74-95
fax. +48 63 245-31-14
e-mail: biuro@koninskiozpn.pl
e-mail: m.wozniak@koninskiozpn.pl

Aktualności

Szkolenie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i sugestiom trenerów oraz mając na uwadze dynamiczne zmiany przepisów

Kolegium Sędziów zaprasza wszystkich trenerów KOZPN na szkolenie

w dniu 21.11.2014 roku o godzinie 16:00 w budynku PWSZ

przy ulicy ks. J. Popiełuszki 4 (obok stadionu lekkoatletycznego w Koninie) sala wykładowa numer 50 (drugie piętro po lewej stronie).

Szkolenie poprowadzą:

 Michał Listkiewicz były arbiter międzynarodowy i Prezes PZPN, a obecnie członek FIFA Referees Committee, szkolący sędziów międzynarodowych.

 Listkiewicz

 Roman Kostrzewski- Były sędzia międzynarodowy, dwukrotny zdobywca „złotego gwizdka", obecnie obserwator PZPN.

Kostrzewski

 Tematy szkolenia:

 1. Powaga przewinień.

2. Symulacja.

3. Omówienie i korzystanie ze wskazówek dla obserwatorów dotyczących oceny sędziów oraz wypełnianie raportu obserwatora, aby był dokumentem szkoleniowym, opiniodawczym a przede wszystkim selekcyjnym, oglądanie zawodów i omówienie ich - ustalenie taktyki obserwacji.

4. Zagranie piłki ręką.

 

Jerzy Engel zagościł w Koninie

altJerzy Engel to już kolejny selekcjoner, który poprowadził wykłady z cyklu "Warsztaty z Konińskim OZPN" dla naszych trenerów. Na spotkanie 7 listopada przybyło ponad 40 trenerów i trenerek z okręgu konińskiego i nie tylko. 

W I części selekcjoner przedstawił analizę i porównanie największych imprez piłkarskich ostatnich lat czyli Euro 2008, Euro 2012 i MŚ 2014 skupiając się głównie na imprezie rozgrywanej w Polsce, którą oficjalnie razem z Fabio Capello analizował dla Uefa. Dowiedzieliśmy się jak zmieniają sie trendy, ustawienia i koncepcja gry na podstawie najlepszych drużyny tych imprez. 

II część zatytułowana była "Profil nowoczesnego trenera/menadżera piłki nożnej". Trener Engel przedstawił nam jakie cechy powinien posiadać i rozwijać w sobie trener piłki nożnej, jak istotne jest w obecnych czasach zarządzanie zespołem ludzkim, rozumienie swoich zawodników oraz rozwój ich potencjału. W obecnych czasach trener to osoba całościowo zarządzająca zespołem a nie tylko skupiona na trenowaniu. Wykład był urozmaicony wieloma ciekawostkami np. dowiedzieliśmy się co mówił swoim zawodnikom Rafael Benitez w przerwie pamiętnego finału LM Liverpool - AC Milan , kiedy to jego drużyna przegrywała 0:3 oraz wiele innych informacji praktycznych z życia najlepszych trenerów na świecie.

Trenerowi Jerzemu Engelowi serdecznie dziękujemy za przybycie i inspiracje naszych trenerów.

/ Autor zdjęcia: Bartosz Skonieczny - konin.lm.pl 

Więcej…

 

Czas szkoleń i kursokonferencji nadszedł

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej organizuje 26 listopada kursokonferencję „ Akademia Piłkarska Grassroots 2014 „ przeznaczona dla szkoleniowców pracujących z młodzieżą oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Szkoleniowcom przypominamy, że udział w konferencjach organizowanych przez PZPN lub regionalne związki piłki nożnej jest wymagany przy przedłużaniu licencji trenerskiej. 

Lech Poznań organizuje 6 grudnia V Lech Conference. Temat tegorocznej konferencji - "Działania Ofensywne w Modelu Gry". W grudniu rusza  natomiast  XI edycja Lech Cup U-12, ale o tym wydarzeniu więcej w kolejnych tygodniach. 

Więcej informacji w rozwinięciu 

Konferencja w Racocie.  

Wydział Szkolenia OZPN Leszno i Rada Trenerów WZPN Poznań przy współpracy z PKS Racot serdecznie zaprasza na co roczną Konferencję Trenerów, która odbędzie się 13 grudnia

Więcej…

 

Informacja Biura KOZPN

Informujemy, że w dniu 10 listopada 2014 roku (poniedziałek)

biuro Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

przy ul. Spółdzielców 3/115 w Koninie będzie NIECZYNNE.

 

Powołania na konsultację szkoleniową do kadry WZPN

28 października w Poznaniu Wielkopolski Związek Piłki Nożnej organizuje konsultacje szkoleniową dla zawodników rocznik 2003 . Z naszego regionu trener kadry Bartosz Majchrzak powołał Macieja Jankowskiego oraz Macieja Ćwika zawodników Górnika Konin. Zawodnikom życzymy Powodzenia ! .    

 

Jerzy Engel z wykładami w Koninie

alt

Jerzy Engel poprowadzi kolejną edycję „Warsztatów z Konińskim OZPN ”.

Były selekcjoner reprezentacji Polski oraz trener takich klubów jak: Legia Warszawa, Apollon Limassol, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, APOEL Nikozja poprowadzi warsztaty szkoleniowe w dniu 7 listopada ( piątek) w Koninie w sali wykładowej na stadionie im. Złotej Jedenastki K.G przy ulicy Podwale.  Zapraszamy trenerów, instruktorów, nauczycieli, studentów.

 Plan 7 listopada (piątek)

16.00 Przywitanie i rozpoczęcie warsztatów 

16.15 Profil nowoczesnego trenera/menedżera piłki nożnej

18.30 Zmieniające się trendy w piłce nożnej na podstawie Mistrzostw Świata i Europy.

21.00 Zakończenie

Zgłoszenie przyjmuje Marcin Woźniak (tel . 692-830-718) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W wiadomości email proszę o podanie: imię, nazwisko, telefon, klub. Opłata wynosi 50 zł płatne przed konferencją lub w biurze OZPN. Liczba miejsc ograniczona. Osoby, które zgłoszą swój udział są zobowiązane o poinformowaniu w przypadku swojej rezygnacji. Na miejscu będzie można zakupić książkę J. Engela "Nikt nie rodzi się mistrzem" w cenie 20 zł. Otrzymane zaświadczenie udziału nie stanowi prawomocnego dokumentu umożliwiającego otrzymanie licencji trenerskiej.  

 
Więcej artykułów…