Koniński Okregowy Związek Piłki Nożnej

ul. Spółdzielców 3 / 115
62-510 Konin

tel. +48 63 243-74-95
fax. +48 63 245-31-14
e-mail: biuro@koninskiozpn.pl
e-mail: m.wozniak@koninskiozpn.pl

Aktualności

Kursy trenerskie

Pozostało jeszcze 5 miejsc na kursy trenerskie w Koninie. Zgłoszenia są przyjmowane do piątku 24 października 2014r. Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się informacjami o kursach w zakładce Sekcja szkolenia: Szkolenia i kursy. Osoby , które zlożyły deklaracje zostaną poinformowane o dalszych krokach w piątek 24 października. Informacje również pod 692-830-718 Marcin Woźniak. 

 

Jerzy Engel z wykładami w Koninie

alt

UWAGA ZMIANA TERMINU, ZE WZGLĘDÓW SŁUŻBOWYCH JERZEGO ENGELA  !!! KONFERENCJA ODBEDZIE SIĘ 7 LISTOPADA (PIĄTEK) - proszę obowiązkowo wszystkich chętnych, którzy zgłosili swój udział o potwieredzenie ponownie swojego udziału lub rezygnacji !!

Jerzy Engel poprowadzi kolejną edycję „Warsztatów z Konińskim OZPN ”.

Były selekcjoner reprezentacji Polski oraz trener takich klubów jak: Legia Warszawa, Apollon Limassol, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, APOEL Nikozja poprowadzi warsztaty szkoleniowe w dniu 7 listopada ( piątek) w Koninie. Zapraszamy trenerów, instruktorów, nauczycieli, studentów.

 Plan 7 listopada (piątek)

16.00 Przywitanie i rozpoczęcie warsztatów 

16.15 Profil nowoczesnego trenera/menedżera piłki nożnej

18.30 Zmieniające się trendy w piłce nożnej na podstawie Mistrzostw Świata i Europy.

21.00 Zakończenie

Zgłoszenie przyjmuje Marcin Woźniak (tel . 692-830-718) na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W wiadomości email proszę o podanie: imię, nazwisko, telefon, klub. Opłata wynosi 50 zł płatne przed konferencją lub w biurze OZPN. Liczba miejsc ograniczona. Osoby, które zgłoszą swój udział są zobowiązane o poinformowaniu w przypadku swojej rezygnacji. Na miejscu będzie można zakupić książkę J. Engela "Nikt nie rodzi się mistrzem" w cenie 20 zł. Otrzymane zaświadczenie udziału nie stanowi prawomocnego dokumentu umożliwiającego otrzymanie licencji trenerskiej.  

 

Zostań trenerem kadry OZPN Konin 2004r.

Jesteś trenerem/instruktorem, chcesz się rozwijać i doskonalić, selekcjonować i prowadzić reprezentację najlepszych chłopców w rejonie ? Uważasz , że masz odpowiednie umiejętności i doświadczenie oraz znajdziesz wolny czas ?  

Możesz poprowadzić najlepszych zawodników w okręgu konińskim (rocznik 2004)  w meczach towarzyskich i przygotowaniach do corocznych mistrzostw Wielkopolski, gdzie będziesz rywalizował z kadrami Poznania, Piły, Kalisza, Leszna.  

Szczegółowe informacje pod numerem  692-830-718. Zainteresowanych trenerów proszę o wysłanie CV na  m.wozniak@konińskiozpn.pl do dnia 31 października 2014. Praca ma charakter społeczny. 

 

Medyk Konin krok przed Glasgow FC

alt

W 1/16 meczu Ligi Mistrzyń Medyk Polo Market Konin zwyciężył ze szkockim Glasgow FC 2:0 po bramkach Ewy Pajor i Aleksandry Sikory. Był to pierwszy mecz 1/16 finału i za razem pierwszy historyczny występ zawodniczek z Konina w tych elitarnych rozgrywkach. Na trybunach zasiadło 4,5 tys. kibiców z naszego rejonu. Mecz można był zobaczyć na żywo w TVP Sport, akredytowanych było ponad 80 dziennikarzy z całej Polski. 

 Medyk Polo Market Konin: Anna Szymańska - Gabriela Grzywińska (90' Jagoda Szewczuk), Radoslava Slavcheva, Helena Hercigonja, Katarzyna Konat, Natalia Pakulska, Patrycja Balcerzak (88' Sylwia Matyski), Aleksandra Sikora, Ewa Pajor, Sandra Żigić (86' Ewelina Kamczyk), Anna Gawrońska 

 Już w środę rewanż w Glasgow, gdzie nasze zawodniczki zagrają na sztucznej nawierzchni. Jeżeli zwyciężą w dwumeczu czeka na nich zwycięzca meczu ZNK Osijek - FC Zurich ( w I meczu na wyjeździe zwyciężył FC Zurich 2:5). 

 

Na kolejnym stażu w KKS Lech Poznań

altZakończyła się druga edycja stażu w Akademii KKS Lech Poznań dla trenerów z Konińskiego OZPN ( 29.09-3.10.14).

Plan stażu był bardzo ciekawy. Pierwszy dzień został przeznaczony na sprawy organizacyjne i obserwację zajęć. We wtorek trenerzy udali się do samego serca szkoleniowego Lecha Poznań do Wronek , gdzie Marek Śledź ( dyrektor Akademii) omówił funkcjonowanie, szkolenie i organizacje pracy w całej Akademii. Następnie odbyły się spotkania z trenerem Andrzejem Dawidziukiem ( szef szkolenia bramkarzy), Karolem Kikutem ( trener przygotowania motorycznego), fizykoterapeutą oraz trenerami grup młodzieżowych. W środę dzień zdominował temat szkolenia najmłodszych. Szkolenie na etapie 4-6 lat przedstawił Piotr Mydlikowski a następnie omówiono nam filozofię szkółki Lech Poznań Football Academy. Czwartek był dniem pod znakiem piłki seniorskiej. Kursanci obejrzeli trening I drużyny KKS Lech Poznań prowadzonej przez trenera Macieja Skorżę a następnie spotkali się ze sztabem szkoleniowym w sali konferencyjnej , gdzie wysłuchali wykładów: Dariusza Żurawia, Tomasza Rząsy, Adnrzeja Kryształowicza. Temat analizy meczowej oraz skautingu przedstawili Jacek Terpiłowski oraz Marcin Wróbel. Na zakończenie dnia stażyści obejrzeli mecz kontrolny KKS Lech Poznań - Jarota Jarocin. Piątek to wizyta w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Poznaniu. Staż podsumował trener Krzysztof Chrobak , który wręczył certyfikaty wszystkim uczestnikom. Koniński OZPN składa serdeczne podziękowania całemu sztabowi szkoleniowemu KKS Lech Poznań, trenerom , działaczom oraz Panu Krzysztofowi Chrobakowi za możliwość odbycia stażu.

PS: Jesteśmy umówieni na kolejny staż na wiosnę.  

 

"Warsztaty z Konińskim OZPN"

alt

Wiesz ile trzeba wykonać rzutów rożnych by zdobyć bramkę ? Co to jest - cut back ? Wiesz kto asekuruje bocznego obrońcę w systemie 1-4-2-3-1 ? Czy rzeczywiście drużyny , które najwięcej biegają zwyciężają ? Jak wygląda odprawa meczowa przed meczem eliminacji ME ? Jaki zawodnik nie powinien wybiegać z muru podczas rzutu wolnego w obronie ? Czy w grze treningowej ważny jest wynik ?  Odpowiedzi na takie i wiele innych pytań uzyskali trenerzy, którzy uczestniczyli w akcji szkoleniowej „Warsztaty z Konińskim OZPN” pt. „ Analiza statystyk meczowych i jej praktyczne zastosowanie w treningu i grze " , które poprowadził trener reprezentacji Polsku U-21 Marcin Dorna. Warsztaty odbyły się w dwóch terminach, trwały po 5 godzin i uczestniczyło w nich razem 30 trenerów z naszego okręgu.

Oprócz wysłuchania ponad dwugodzinnego wykładu o zastosowaniu statystyk meczowych kursanci dowiedzieli się bardzo wielu informacji dotyczących pracy szkoleniowej trenera Dorny oraz jego wizji pracy , obejrzeli filmy szkoleniowe, opisali własny plan przygotowań, wybierali tematy do dyskusji a w chwilach przerwy mogli w cztery oczy porozmawiać z trenerem na dowolny temat. Z myślą o rozwoju naszych zawodników DZIĘKUJEMY trenerom za podnoszenie własnych kwalifikacji i wiedzy oraz trenerowi Marcinowi Dornie za kolejną lekcję z (trenerskiego) życia. 

   Zobacz zdjęcia - kliknij Więcej.  

Więcej…

 
Więcej artykułów…