Koniński Okregowy Związek Piłki Nożnej

ul. Spółdzielców 3 / 115
62-510 Konin

tel. +48 63 243-74-95
fax. +48 63 245-31-14
e-mail: biuro@koninskiozpn.pl
e-mail: m.wozniak@koninskiozpn.pl

Aktualności

Nowe przepisy gry dla orlika E1, E2

Przypominamy, że od sezonu 2015/2016 w kategorii orlik E1, E2 obowiązują następujące przepisy gry zgodne z unifiakcja PZPN.

1.Z rzutu wolnego bramkę bezpośrednio można zdobyć tylko z połowy przeciwnika – odległość muru 5m.
2.Rzut od bramki: Wprowadzenie piłki przez bramkarz do gry nogą do połowy boiska.
3.Z autu zawodnik samodzielnie wprowadza piłkę noga , nie może wykonać podania , odległość przeciwnika 3m. Bezpośrednio z wprowadzenia nie można zdobyć bramki.
4.Ochraniacze wskazane.
5.Kary 2,3 minuty , wykluczenie do końca meczu.
6.Przepis o spalonym nie obowiązuje.
7.Rzut karny wykonywany z odległości 9m.
 

Terminarze drużyn młodzieżowych

                  W związku z tym, że kluby MKS Olimpia Koło, KP Górnik Wierzbinek oraz GKS Warta Krzymów zgłosiły w terminie wczorajszym zmiany w zgłoszeniach swoich drużyn młodzieżowych, zmianie uległy niemal wszystkie terminarze grup młodzieżowych począwszy od juniorów młodszych do młodzików starszych włącznie. Wszystkie zaaktualizowane terminarze są już dostępne na naszej stronie w zakładce sezon 2015/2016. Jednocześnie Wydział Gier Konińskiego OZPN informuje, że w dniu dzisiejszym tj. 19.08.2015 r. zamknięto definitywnie jakąkolwiek możliwość przeniesienia lub dodania nowych drużyn do rozgrywek.

 

Kurs UEFA C

Pion Szkolenia Wlkp. ZPN ogłasza, że rozpoczyna nabór kandydatów na kurs trenerów piłki nożnej UEFA C. Spotkanie organizacyjne oraz egzamin wstępny odbędą się 17 sierpnia 2015 r. w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Golęcińskiej 7 w Poznaniu o godz.16.30. Lista uczestników ograniczona.

Kandydatem na trenera może zostać osoba która:

  • Ma ukończone 18 lat
  • Posiada wykształcenie minimum średnie
  • Legitymuje się stażem zawodniczym na dowolnym szczeblu rozgrywek lub stażem pracowniczym z dziećmi
  • Przedstawi zaświadczenie lekarskie o możliwości wykonywania zawodu trenera
  • Złoży oświadczenie o niekaralności sądowej i pełnej zdolności do czynności prawnych
  • Zda egzamin wstępny/ rozmowę kwalifikacyjną
  • Przedstawi dowód osobisty

Ukończenie kursu daje możliwość ubiegania się o licencję do prowadzenia zespołów młodzieżowych oraz zespołów B i A klasy, z wyłączeniem Ligi Wojewódzkiej i Centralnej juniorów w ramach struktur UEFA/PZPN

W zwiazku z powyższym wszelkie ustalenia dotyczące kursów w Koninie są nieaktualne. Proszę wszystkich zainteresowanych zdobyciem pierwszych uprawnień trenerskich oraz zapisanych na kurs zintegrowany UEFA C + UEFA B do Konina o zaintersowanie się powyższą informacją. 

 

Komunikat

                W dniu 06.08.2015 r. w Koninie odbyło się spotkanie Władz Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z Prezesami Klubów Klasy Okręgowej oraz Klasy "A". W spotkaniu uczestniczyło 12 przedstawicieli Klubów Klasy Okręgowej, 17 przedstawicieli Klubów Klasy "A" oraz członkowie Zarządu i działacze Konińskiego OZPN z Prezesem Mirosławem Durczyńskim i Wiceprezesem Michałem Wasikiem na czele. Podczas spotkania omówiono dogłębnie i bardzo szczegółowo sprawy dotyczące spadków i awansów w Konińskiej Klasie Okręgowej i Klasie "A" po sezonie 2014/2015 a przedewszystkim sprawę powiększenia Klasy Okręgowej od sezonu 2015/2016 do 17 zespołów. Po długiej debacie wszystkich zgromadzonych wyjaśnione zostały wszelkie wątpliwości i niedopowiedzenia w tej sprawie. Dodatkowo, obecny na spotkaniu trener koordynator Konińskiego OZPN Marcin Woźniak omówił sprawy dotyczące licencji trenerskich a Przewodniczący Kolegium Sędziów Grzegorz Pietrzak zajął głos w sprawach sędziowskich.

 

Puchar Polski 2015/2016 na szczeblu KOZPN

                Wydział Gier Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej dokonał losowania par I rzutu Pucharu Polski na szczeblu KOZPN w sezonie 2015/2016. Mecze I rzutu Pucharu Polski odbęda się 19 (środa) oraz 23 (niedziela) sierpnia 2015 r.  Zestaw par można sprawdzić w zakładce Wydział Gier -> Sezon 2015/2016 -> Puchar Polski.

 

Bilety na Ligę Mistrzyń w Koninie

             Ruszyła sprzedaż biletów na mecze Turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzyń, który odbędzie się w Koninie i Kleczewie w dniach 11-16 sierpnia 2015 r. Piłkarki Medyka POLOmarket Konin rozegrają trzy mecze w tym wszystkie na własnym stadionie przy ul. Podwale 1 w Koninie. 11 sierpnia o godz. 18.00 podejmą drużynę Wexford Youths Women's FC (IRL), następnie 13 sierpnia zmierzą się z Mistrzem Walii - Cardiff Met Ladies FC. Ostatni mecz w fazie kwalifikacyjnej Medyk zagra 16 sierpnia z drużyną Gintra Universitetas (LTU). Bilety na wszystkie mecze Medyka można nabyć w siedzibie Klubu na stadionie przy ul. Podwale 1, w pizzerii Gruby Benek na V osiedlu, w Salonie Piłkarskim na Zatorzu oraz w siedzibie Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przy ul. Spółdzielców 3/115. W Kleczewie wejściówki będą rozprowadzane w siedzibie tamtejszego OSIR-u przy al. 600-lecia. Cena biletu na jeden mecz wynosi 10 zł. Koszt karnetu na wszystkie trzy mecze Medyka to 25 zł.

womenuefaCL

 
Więcej artykułów…