Koniński Okregowy Związek Piłki Nożnej

ul. Spółdzielców 3 / 115
62-510 Konin

tel. +48 63 243-74-95
fax. +48 63 245-31-14
e-mail: biuro@koninskiozpn.pl
e-mail: m.wozniak@koninskiozpn.pl

Aktualności

Harmonogram szkolenia z trenerem Rafałem Ulatowskim

alt

Harmonogram

17.00 -18.00 Trening - Piłka jako nieodłączny element okresu przygotowawczego – zakres ćwiczeń wykorzystywanych w okresie przygotowawczym. 
Stadion Piłkarski im. Mariana Paska – boisko sztuczne.  Konin ul. Dmowskiego 4

Przejazd do auli w I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie ul. Adama Mickiewicza 14 – 1 km od stadionu.

 

18.30 –20.30

1. Omówieni przeprowadzonego treningu
2. Wykład - Budowa nowego zespołu na przykładzie drużyny GKS Bełchatów 2015/2016
3. Dyskusja i pytania

20.30 Zakończenie i wręczenie certyfikatów. 

 

Olimpia Koło poszukuje trenera seniorów.

Zarząd Klubu MKS Oimpia Koło poszukuje nowego trenera dla drużyny seniorów. Z funkcji szkoleniowca zespołu seniorów z końcem rundy jesiennej zrezygnował Tomasz Mikusik.
Działacze chcą jak najszybciej znaleźć trenera, który zaplanuje okres przygotowawczy do rundy wiosennej.
Olimpia Koło zajmuje 15 miejsce w tabeli IV ligi wielkopolskiej (grupa południowa).

Szczegółowe informacje można uzyskać od Prezesa Zarządu Przemysława Galiszkiewicza  telefonicznie 606 659 833 bądź mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapisy na kurs trenerskie !!!

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ogłasza zapisy na następujące kursy:

Kurs wyrównawczy UEFA A –marzec 2016r/czerwiec2016

Absolwenci otrzymają Dyplom Trenera UEFA A i licencję trenerska UEFA A uprawniającą do prowadzenie zespołów młodzieżowych we wszystkich kategoriach wiekowych prowadzonych przez PZPN oraz Wojewódzki ZPN oraz seniorów do III Ligi włącznie.

Kandydatem na kurs wyrównawczy trenerów UEFA A może być osoba, która spełnia następujące kryteria

1.1 posiada dyplom Trenera Klasy M, I-szej lub II-giej, wydany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki lub wcześniejszymi rozporządzeniami państwowymi obowiązującymi do 23 sierpnia 2013 roku,
1.2 pomyślnie zaliczy egzamin wstępny składający się z części praktycznej i teoretycznej,przedstawi opinię o przebiegu pracy szkoleniowej wystawione przez pracodawcę i macierzysty Związek Piłki Nożnej, z wyłączeniem z tego obowiązku kandydatów spełniających wymogi 7-letniego stażu zawodniczego w Ekstraklasie,posiada minimum legitymację instruktora sportu w  piłce nożnej wydaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki lub wcześniejszymi rozporządzeniami państwowymi obowiązującymi do 23 sierpnia 2013 roku,
1.3 przedstawi dokument poświadczony  przez lekarza  pozwalający na podjęcie zajęć praktycznych na kursie trenerskim,
1.4 łoży oświadczenie o niekaralności sądowej i pełnej zdolności do czynności prawnych.
1.5 pomyślnie zaliczy egzamin wstępny składający się z części praktycznej i teoretycznej.
1.6 przedstawi zaświadczenie wystawione przez pracodawcę stwierdzające minimum jednoroczny
1.7 przedstawi zaświadczenie wystawione przez lekarza o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie zawodu trenera piłki nożnej i uczestnictwo w kursie,
1.8 złoży oświadczenie o niekaralności sądowej i pełnej zdolności do czynności prawnych.
1.9 pomyślnie zaliczy egzamin wstępny składający się z części praktycznej i teoretycznej.

Zgłoszenia pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  po wcześniejszym zalogowaniu się na stronie https://pzpn24.pzpn.pl/Formularze/Trenerzy/ZgloszenieIntencji

Kurs wyrównawczy trenerów UEFA B  marzec2016/maj2016

Kandydatem na kurs wyrównawczy trenerów UEFA B może być osoba, która spełnia następujące kryteria:
1.1 staż pracy
Zgłoszenia pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  po wcześniejszym zalogowaniu się na stronie https://pzpn24.pzpn.pl/Formularze/Trenerzy/ZgloszenieIntencji

Kurs UEFA C czerwiec/ lipiec 2016

Kryteria przyjęć na kurs trenerów UEFA C
Kandydatem na kurs trenerów UEFA C może być osoba, która spełnia następujące kryteria:
1.1 ma ukończone 18 lat,
1.2 posiada minimum wykształcenie średnie
1.3 legitymuje się  stażem zawodniczym w rozgrywkach OZPN / ZPN dowolnego szczebla, potwierdzonym opinią wystawioną przez macierzysty Związek Piłki Nożnej, lub stażem pracy pedagogicznej z dziećmi potwierdzonym przez pracodawcę,
1.3 przedstawi zaświadczenie wystawione przez lekarza o stanie zdrowia pozwalającym na wykonywanie zawodu trenera piłki nożnej i uczestnictwo w kursie,
1.4 złoży oświadczenie o niekaralności sądowej i pełnej zdolności do czynności prawnych.
 
Wniosek na każdy z kursów znajduje się na naszej stronie pod zakładką DOKUMENTY DO POBRANIA , należy odszukać na samym dole strony dokument pod tytułem Karta Zgłoszeniowa na kurs PZPN C / UEFA B. Należy go wypełnić i przesłać pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  a w tytule dokumentu( Karta złoszeniowa na kurs PZPN C /UEFA B)  należy  wpisać nazwę odpowiedniego kursu czyli 1. Wyrównawczy UEFA A lub 2. Wyrównawczy UEFA B lub 3. UEFA C skreślają jednocześnie nazwę PZPN C lub UEFA B lub obydwie przy wpisaniu Wyrównawczy UEFA A. 
Wniosek o niekaralności znajduje tuż na powyższym dokumentem. 
Ceny kursów : 
UEFA C - 1200 zł
Wyr. UEFA B - 1500 zł ( w tym sprzęt sportowy i licencja ) 
UEFA A - Cena orientacyjna 3000-4500 ( w tym sprzęt sportowy i licencja) 
W sprawie kursów proszę o kontakt z Panem Adamem Ziółkowskim 608-388-696 
 

Konferencja Poznań - Baranowo

Rada Trenerów Wlkp. ZPN informuje o programie Konferencji Trenerów Poznań – Baranowo 13.12.2015 r.

9.00 – 9.15     Otwarcie konferencji
9.15 – 10.15    Łukasz Becella - Taktyka obrony indywidualnej
10.30 – 11.15  Andrzej Juskowiak - Współczesne tendencje w treningu indywidualnym napastnika
11.15 – 11.45  REHA SPORT
12.00 – 13.00  Hubert Makaruk -Rola treningu siły mięśniowej i mocy maksymalnej w piłce nożnej
13.00 – 13.30  Przerwa kawowa              
13.30 – 14.30  Hubert Makaruk – Wykorzystanie ćwiczeń lekkoatletycznych w treningu piłki nożnej – przesłanki praktyczne”      
14.45 – 15.45  Łukasz Becella – Doskonalenie zachowań obronnych w grach i dynamicznych fragmentach gry
15.45              Zakończenie konferencji, obiad

Koszt udziału w konferencji w Baranowie wynosi 50 zł ( wpłata na konto Wlkp. ZPN - PKO BP I/O Poznań nr: 95 1020 4027 0000 1202 0031 4260). Zgłoszenie udziału ( wraz z kopią przelewu ) prosimy przesyłać drogą mailową do dnia 11.12.2015 r. ( do godz. 11:00 ) na adres :  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenie w terminie jest równocześnie potwierdzeniem udziału. Udział w konferencji jest jednym z warunków uzyskania lub przedłużenia licencji trenerskiej na 2016 rok.

 

Konferencja w Racocie

Rada Trenerów Wlkp. ZPN informuje programie VI Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów w Racocie  12.12.2015 r.

Temat: Periodyzacja taktyczna i jej zastosowanie w futbolu amatorskim i młodzieżowym.

9.00 Otwarcie; Ryszard Dorożała - trener związkowy WZPN Poznań, Dawid Dominiczak - Przewodniczący Wydziału Szkolenia OZPN Leszno, członek Rady Trenerów WZPN Poznań, trener PKS Racot.
9.10 -11.00  Pojęcie periodyzacji taktycznej –(teoria) – Patryk Kniat (dyrektor sportowy Elany Toruń, wieloletni trener w Akademii Lecha Poznań).
11.20 – 12.30 Faza obrony - wybrane środki treningowe (praktyka)- Łukasz Becella (Przez ostatnie 1,5 roku asystent Tadeusza Pawłowskiego i szef skautingu Śląska Wrocław. Asystent Rafała Janasa w reprezentacji Polski do lat 19).
12.30 – 13.30 faza ataku-wybrane środki treningowe ( praktyka) – Łukasz Siwecki (trener Akademii Lecha Poznań, trener kadry WZPN Poznań rocznik 2000 – Mistrzostwo Polski i Puchar Kazimierza Górskiego 2015).
13.45 – 14.45 Pulsometry w treningu piłki nożnej - wykorzystanie pulsometrów Polara w przygotowaniu fizycznym jak i w treningu z piłką – Ryszard Szul (fizjolog, były trener przygotowania fizycznego w Wiśle Kraków i Legii Warszawa, przedstawiciel na Polskę firmy Polar).
14.50 zakończenie konferencji i obiad.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie załącznika z wpłatą i podanie imienia i nazwiska na e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , wpłata na konto klubu kwoty 60 zł /z dopiskiem: "konferencja trenerów".Konto bankowe:BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŚCIANIE 24 8666 0004 0109 5413 2000 0001 

Zapisy do 10 grudnia 2015r.Szczegóły na www.konferencjaracot.pl. Udział w konferencji jest jednym z warunków uzyskania lub przedłużenia licencji trenerskiej na 2016 rok.

 

Juniorzy Górnika Konin w Lidze Makroregionalnej

altPiłkarze Górnika Konin prowadzeni przez trenera Rafała Szkudelskiego pokonując w Poznaniu Wartę 2:1 zwyciężyli w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego ( grupa 1) i awansowali do Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Co to oznacza w praktyce ? Drużyna Górnika Konin w rundzie wiosennej będzie rywalizowała z dwoma najlepszymi zespołami z województw: Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego i Zachodniopomorskiego. Dodajmy, że drugą drużyna , które będzie reprezentowała Wielkopolskę jest Lech Poznań, który wygrał grupę 2. Zwycięsca ligi makroregionalnej będzie rywalizował ze trzema pozostałymi zwycięzcami makroregionów o tytuł mistrza Polski. W ubiegłym roku bezdyskusyjnie zwyciężył Lech Poznań pokonując w turnieju finałowym Górnika Zabrze, Progres Kraków oraz Polonię Warszawa. 

Składamy Serdeczne Gratulacje całej drużynie, sztabowi szkoleniowemu oraz klubowi. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. 

 
Więcej artykułów…