Zasady rozgrywek młodzieżowych w obecnym sezonie

2018-10-05 15:00:00, Grzegorz Pawlak - Dyrektor Biura OZPN Konin

Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej przedstawia zasady Rozgrywek Młodzieżowych na sezon 2018/2019.

JUNIOR A1-A2

Zespoły grają w jednej grupie okręgowej. Na zakończenie sezonu zwycięzca uzyskuje awans do Wojewódzkiej Ligi Juniorów A1.

JUNIOR B1-B2

Zespoły grają w jednej grupie okręgowej. Na zakończenie sezonu zwycięzca uzyskuje awans do Wojewódzkiej Ligi Juniorów A2.

TRAMPKARZ C1

Zespoły grają w jednej grupie okręgowej. Na zakończenie sezonu zwycięzca uzyskuje awans do Wojewódzkiej Ligi Juniorów B2.

TRAMPKARZ C2

Zespoły grają w jednej grupie okręgowej. Na zakończenie sezonu zwycięzca uzyskuje awans do Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy C1.

MŁODZIK D1

Rozgrywki w całym sezonie są prowadzone w I, II Lidze Okręgowej. I Liga liczy 10 zespołów, II Liga liczy dwie grupy po 9 zespołów. Mistrz I Ligi Okręgowej awansuje do Wielkopolskiej Ligi Trampkarza C2. Zespoły z dwóch ostatnich miejsc w tabeli I ligi Okręgowej po sezonie spadają do II Ligi Okręgowej Trampkarza C2. Zespoły dwóch grup II Ligi Okręgowej, które po sezonie zajmą pierwsze miejsca awansują do I Ligi Okręgowej Trampkarza C2.

MŁODZIK D2

Rozgrywki w całym sezonie są prowadzone w I, II Lidze Okręgowej. I Liga liczy 12 zespołów, II Liga liczy dwie grupy po 10 zespołów. Mistrz I Ligi Okręgowej będzie reprezentować KOZPN w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzika D2. Zespoły z dwóch ostatnich miejsc w tabeli I ligi Okręgowej po sezonie spadają do II Ligi Okręgowej Młodzika D1. Zespoły dwóch grup II Ligi Okręgowej, które po sezonie zajmą pierwsze miejsca awansują do I Ligi Okręgowej Młodzika D1.

ORLIK E1

Rozgrywki w rundzie jesiennej prowadzone są w formie turniejów, gdzie zespoły podzielone są na 8 grup po maksymalnie 6 drużyn. Po rundzie jesiennej zostaną utworzone 2 grupy po 4 zespoły dla mistrzów 8 grup w formie turniejów. Na zakończenie sezonu zostanie zorganizowany turniej finałowy, gdzie zespoły z miejsc od 1 do 2 w poszczególnej grupie będą rywalizować o miejsca 1 – 4, natomiast zespoły z miejsc od 3 do 4 będą rywalizować o miejsca 5 - 8. Mistrz finałowego turnieju będzie reprezentować KOZPN w Mistrzostwach Wielkopolski Orlika E1. Od nowego sezonu mistrzowie 8 grup mają zapewniony udział w rozgrywkach I Ligi Młodzika D2.

Pozostałe zespoły rozgrywają turnieje jak w rundzie jesiennej przy czym wyniki po rundzie jesiennej nie są brane pod uwagę ( w przypadku zgłoszenia nowych drużyn zostaną one dopisane terytorialnie do danej grupy).

ORLIK E2

Rozgrywki w rundzie jesiennej prowadzone są w formie turniejów, gdzie zespoły podzielone są na 5 grup po maksymalnie 6 drużyn. Po rundzie jesiennej zostanie utworzona grupa dla mistrzów 5 grup w formie turniejów. Mistrz turnieju będzie reprezentować KOZPN w Mistrzostwach Wielkopolski Orlika E2.

Pozostałe zespoły rozgrywają turnieje jak w rundzie jesiennej przy czym wyniki po rundzie jesiennej nie są brane pod uwagę ( w przypadku zgłoszenia nowych drużyn zostaną one dopisane terytorialnie do danej grupy).

ŻAK F1

Rozgrywki w całym sezonie prowadzone są w formie turniejów, gdzie zespoły zostały podzielone na 6 grup po maksymalnie 6 drużyn. Na zakończenie sezonu zostanie zorganizowany turniej finałowy dla mistrzów 6 grup. Mistrz turnieju będzie reprezentować KOZPN w Mistrzostwach Wielkopolski Żaka F1. ( w przypadku zgłoszenia nowych drużyn zostaną one dopisane terytorialnie do danej grupy bez przyznawania punktów).

ŻAK F2

Rozgrywki w całym sezonie prowadzone są w formie turniejów, gdzie zespoły zostały podzielone na 3 grupy po maksymalnie 6 drużyn. Na zakończenie sezonu zostanie zorganizowany turniej finałowy dla zespołów zajmujących miejsca od 1 do 2 z każdej z grup. Mistrz turnieju będzie reprezentować KOZPN w Mistrzostwach Wielkopolski Żaka F2 ( w przypadku zgłoszenia nowych drużyn zostaną one dopisane terytorialnie do danej grupy bez przyznawania punktów).Partner Techniczny OZPN Konin