Piłkarska akademia dla dziewcząt w Turku

2018-12-27 21:00:00, LFA Turek/Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Pod koniec roku 2018 w Turku powstała pierwsza w powiecie akademia piłkarska dla dziewcząt o nazwie Ladies Football Academy Turek. W Akademii trenuje ponad 20 zawodniczek z powiatu tureckiego, ale i nie tylko. Trwa nabór dla zawodniczek urodzonych w latach 2004-2012.

Treningi odbywają się w różnych kategoriach wiekowych. Dziewczyny z LFA Turek wzięły już udział w dwóch turniejach halowych. Na początku grudnia rywalizowały w silnie obsadzonym turnieju Polibuda Kids Cup w Poznaniu, gdzie w stawce 10 zespołów chłopięcych zajęły 6 miejsce co można uznać za mały sukces tym bardziej, że kilka zawodniczek znalazło się w kręgu zainteresowań trenerek kadr Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W polowe grudnia drużyna wzięła udział w turnieju charytatywnym Bodex Cup w Kole. Ponownie w stawce 10 zespołów chłopięcych dziewczyny z LFA zajęły 6 miejsce, a najlepsza zawodniczka turnieju uznano kapitan drużyny Julię Olek.

LFA Turek posiada umowę partnerską z Medykiem Konin dzięki której najbardziej utalentowane zawodniczki będą mogły zasilić szeregi wielokrotnego mistrza Polski. Działacze LFA Turek w przyszłości planują stworzenie drużyny seniorek które rywalizowałyby w III lidze kobiet.
Zapraszamy na fanpage akademii na Facebooku, oraz na stronę internetowa http://lfaturek.klubowo24.pl/Partner Techniczny OZPN Konin