Wyślij Antkowi kartkę na 18-tkę

2019-01-01 21:00:00, Mateusz Krzesiński dla Portalu LM

Choć od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą, to jest człowiekiem niezwykle ciekawym świata, pełnym pasji i wielkim fanem piłki nożnej! Mowa o młodym koninianinie, Antku Ochapskim, który niebawem – 5 stycznia – kończy osiemnaście lat. Z tej okazji każdy z nas może mu sprawić miły prezent.

Wszystko w ramach akcji, facebookowego wydarzenia – „Osiemnastka Antka”. Jej organizatorami są m.in. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie, której Antek jest absolwentem. Założenia akcji są niezwykle proste – chodzi o wysyłanie Antkowi kartek z urodzinowymi życzeniami. Można to zrobić w tradycyjny sposób – przesyłając lub przynosząc papierową kartkę np. do konińskiej piętnastki lub drogą elektroniczną – np. poprzez mesendżera, wysyłając życzenia/kartkę/film video jako wiadomość na skrzynkę facebookowej strony – „Drużyna Antka kontra SMA”. 

Najważniejszym dniem w roku dla Antka są jego urodziny. Biorąc pod uwagę jego chorobę, to są to szczególne urodziny. Lekarze dają osobom z tą postacią SMA zaledwie kilka lat życia. Więc osiemnaste urodziny to wielka pompa i wielkie święto. Stąd taki pomysł, aby jak najwięcej osób bliskich Antkowi mogło przynieść lub wysłać mu kartkę urodzinową. To będzie świetna pamiątka. Każdy może zrobić taki maleńki gest, aby sprawić przyjemność Antkowi – mówi Barbara Ochapska, mama Antka.

To już za 4 dni:) Coś czujemy, że listonosz będzie miał częste kursy do naszego domu:)

Opublikowany przez Drużynę Antkę kontrę SMA. Wtorek, 1 stycznia 2019

W promowanie akcji zaangażowali się znani dziennikarze i działacze sportowi. Tweeta zachęcającego do udziału w przedsięwzięciu opublikował m.in. zajmujący się piłką nożną dziennikarz, Krzysztof Stanowski oraz Paweł Wojtala, Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz członek Zarządu PZPN.

To nie przypadek, bo wielką pasją Antka, poza historią i podróżami jest właśnie piłka nożna. Antek jest zagorzałym fanem kilku drużyn. To m.in. Real Madryt, Lech Poznań, no i oczywiście polska kadra narodowa.

Wszystko zaczęło się od Euro 2012 w Polsce. Wtedy zainteresowałem się futbolem i poczułem tego bakcyla. Tak już zostało – opowiada Antek.

Śledzenie wszystkich najważniejszych spotkań, czytanie sportowych wiadomości, opinii i komentarzy to jego codzienność.

O futbolowej pasji Antka świadczy choćby jego pokój, który jest wypełniony piłkarskimi pamiątkami. Na samym łóżku Antka jest zawieszonych kilkanaście szalików. Każdy z nich wiąże się z jakimś wydarzeniem, wspomnieniem - np. wycieczką na stadion, na mecz danej drużyny. Antek był m.in. na meczu Realu Madryt, gdy „Królewscy” przyjechali do Polski. Oglądał też ostatnio na żywo mecz Lecha.

Staramy się być tam, gdzie uda nam się znaleźć miejsce dla niepełnosprawnych – mówi o sportowych podróżach syna Barbara Ochapska. Antek cały czas ma kolejne marzenia i cele do zrealizowania. To m.in. możliwość obejrzenia w akcji piłkarzy Realu Madryt na Santiago Bernabeu oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski.

Zachęcamy do aktywności całą rodzinę piłkarską. osoby, które chcą włączyć się do akcji w dodatkowy sposób, np przekazując chłopcu jakiś upominek w postaci koszulki klubowej, szalika bądź innych gadżetów mogą kontaktować się w tej sprawie pod nr tel. 665-286-987.

Wszyscy jesteśmy jedną drużyną!