Marcin Woźniak walczy o elitę trenerską

2019-01-18 20:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

W dniach 15-16 stycznia w Szkole Trenerów w Białej Podlasce odbyły się egzaminy na kurs trenerski UEFA PRO, w których uczestniczył Marcin Woźniak, Przewodniczący Wydziału Szkolenia oraz trener koordynator OZPN Konin.

Kurs UEFA PRO upoważnia do prowadzenia ekip najwyższych klas rozgrywkowych ze wszystkich lig Europy. W Polsce licencje pozwala prowadzić drużyny od II ligi do Ekstraklasy.

Na podstawie określonych kryteriów na egzamin ( odbywający się raz w roku ) zostało zakwalifikowanych 68 trenerów z Polski. Z tej grupy udział w kursie weźmie tylko 24 szkoleniowców.

Marcin Woźniak po raz pierwszy uczestniczył w egzaminach w 2017r. będąc pierwszym szkoleniowcem w okręgu konińskim, który spełnił kryteria i został zakwalifikowany na egzamin. Aktualnie jedynym trenerem, który posiada licencję trenerską UEFA PRO z terenu KOZPN jest pracujący obecnie w Błękitnych Stargard, a pochodzący ze Słupcy, Adam Topolski.

Marcin Woźniak to 35 letni szkoleniowiec, który obecnie pełni funkcje II trenera w Polonii Środa Wielkopolska. Prowadził do tej pory m.in kadrę okręgu konińskiego, kadrę wielkopolski, a także asystował przy I reprezentacji Polski Kobiet. Funkcję pierwszego trenera sprawował w kilku klubach okręgu konińskiego: SKP Słupca, LKS Ślesiń, Polonusie Kazimierz Biskupi oraz Sokole Kleczew. Marcin Woźniak jest aktualnie Trenerem Koordynatorem w konińskim OZPN i Przewodniczącym Wydziału Szkolenia. Jest także członkiem Wydziału Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN. Marcin Woźniak to także inicjator oraz główny organizator Konińskiej Konferencji Szkoleniowej, która dzięki jego zaangażowaniu wpisała się do stałego kalendarza wydarzeń Wielkopolskiego ZPN.

Partner Techniczny OZPN Konin