OZPN Konin - tutaj dyskutuje się o bezpieczeństwie

2019-01-27 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

W obecności Pawła Wojtali, Prezesa Wielkopolskiego ZPN, działaczy klubów szczebla centralnego i okręgowego z Wielkopolski oraz przedstawicieli środowiska kibiców, odbyła się I Konińska Konferencja Bezpieczeństwa. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konferencji był Paweł Woźniak, delegat ds. bezpieczeństwa PZPN.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Bezpieczny stadion w Wielkopolsce". W trakcie konferencji uczestnicy wysłuchali trzech wykładów. Pierwszy wygłosił Piotr Szefer, przedstawiciel Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej i były spiker reprezentacji Polski w piłce nożnej. Swoją prelekcję zatytułował „Organizacja i stan bezpieczeństwa meczów piłki nożnej na szczeblu centralnym”. Bogata w treści, materiały multimedialne, odniesienia do konkretnych zapisów prawnych oraz analizę wideo przerwanego przez kibiców meczu Lech Poznań - Legia Warszawa, wprowadziła słuchaczy w tematykę bezpieczeństwa stadionowego.

Jako drugi wystąpił Rafał Kniecicki, Przewodniczący Wydziału Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej z wykładem pod tytułem „Bezpieczeństwo na meczach 4 ligi wielkopolskiej”.

Część oficjalną zwieńczyło wystąpienie Pawła Woźniaka na temat  „Bezpieczeństwa na meczach organizowanych przez OZPN Konin”. W trakcie swojego wystąpienia pomysłodawca tegorocznej konferencji zapowiedział organizację dwóch kursów dla działaczy z Wielkopolski. Pierwszy nadający uprawnienia kierownika ds. bezpieczeństwa, a drugi umożliwiający pełnienie funkcji stewarda. Informacje na temat szkoleń zostaną podane w najbliższym czasie.

Spotkanie odbyło się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Organizatorzy zapowiedzieli już drugą edycję w przyszłym roku.

Wśród uczestników znalazły się m.in. osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w takich klubach jak Warta Poznań, Górnik Konin, KKS Kalisz, Polonia Kępno oraz działacze klubów zrzeszonych w OZPN Konin.

Za promocję wydarzenia odpowiadała Komisja ds. Marketingu KOZPN.Partner Techniczny OZPN Konin