Skibiszewski ze Złotym Butem OZPN Konin 2019

2019-08-06 07:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Nowy sezon za pasem, zatem czas na ogłoszenie wyników trzeciej edycja rankingu Złoty But OZPN Konin. Emocje, które towarzyszyły w końcówce zmagań były ogromne. O zwycięstwie zadecydował jeden gol, strzelony w dodatku w 92. minucie spotkania Zjednoczeni Rychwał - Kasztelania Brudzew. W ten sposób Przemyslaw Skibiszewski rzutem na taśmę wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora - Kamila Krysiaka z MKSu Dabie.

Obydwaj gracze w trakcie sezonu wnieśli rywalizację na zupełnie nowy poziom. Zarówno Krysiak, jak i Skibiszewski zdobyli w sezonie po ponad 40 bramek każdy! To niezwykły wynik. Wiele drużyn w okręgu nie zdobyło zespołowo tylu bramek, co Ci dwaj gracze indywidualnie - powiedział Rafał Osajda, autor rankingu Złoty But OZPN Konin.

Skibiszewski w minionym sezonie występował na szczeblu klasy okręgowej, Krysiak w A-klasie. Tym sposobem ten drugi zakończył sezon tydzień wcześniej. Wiadomo było zatem, ze Skibiszewski potrzebuje 3. trafień, by zwyciężyć - przed tym spotkaniem miał na koncie 38. goli. Pierwsza polowa nie dala zawodnikowi Zjednoczonych Rychwał choćby jednej bramki. Po godzinie gry dorobek bramkowy Przemysława Skibiszewskiego również był zerowy. Jednak ostatnie pól godziny gry należało do snajpera Zjednoczonych. Upragniona trzecią bramkę zdobył w doliczonym czasie gry, zdając sobie sprawę, ze nie tylko pomógł drużynie, ale i zdobył dla siebie Złotego Buta.Kamil Krysiak spadł zatem na drugie miejsce, jednak liczba 42. goli w sezonie jest z pewnością dla każdego imponującym wynikiem. Mało tego - identyczny wynik Kamil miał rok temu! Wtedy wystarczył to do wygrania Złotego Buta. Zatem w ciągu 2 sezonów napastnik MKSu Dąbie trafił do bramek rywali aż 84 razy!

Trzecie miejsce zajął Łukasz Pietrzak z SKP Słupca. W lidze międzyokręgowej strzelał na zawołanie - 28. goli to nieprzęciętny wynik, tym bardziej w wyższej klasie rozgrywkowej w stosunku do lig "dwóch dominatorów" tej edycji.

Tuż za podium znalazł się motor napędowy Warty Eremity Dobrów - Paweł Dzierzgwa z 31. golami w klasie okręgowej.

Miejsca 5-7 to gracze A-klasy. Mateusz Trzemielewski i Sebastian Sujewicz z Nałęczy Babiak, których rozdzielił Łukasz Pamin z MKSu Dąbie.

8. miejsce zajął Mateusz Czajka z Polonusa Kazimierz Biskupi. Były gracz Olimpii Koło zaliczył udany debiutancki sezon w barwach Polonusa - 18. goli w klasie międzyokręgowej to bardzo dobry wynik.

9. pozycja to kolejny reprezentant A-klasy - Dawid Nużczyński z Górnika Kłodawa, który do siatki rywali trafił 21. razy.

Pierwsza dziesiątkę zamyka Marcin Balajla, który jesienią strzelał dla SKP Słupca, a wiosną dla Wilków Wilczyn.

W zestawieniu jest aż 5. graczy A-klasy gr. I, gdzie w minionym sezonie padało mnóstwo bramek. Co ciekawe, w zestawieniu nie ma choćby jednego reprezentanta A-klasy gr. II. Najlepszy strzelec tej ligi - Rafał Bukiewicz z GKSu Rzgów do siatki rywali trafił 19. razy. Ten wynik dal mu w skali rejonu 12. miejsce.

W następnym sezonie gracze, którzy zdominowali zestawienie czyli Przemysław Skibiszewski oraz Kamil Krysiak, zagrają ligę wyżej. Przekonamy się zatem, czy w wyższej lidze strzelanie bramek przyjdzie im równie łatwo! W tej edycji dostarczyli Nam na pewno ogromu emocji. Nasze posty z zapowiedziami ostatniej kolejki były szeroko komentowane, co świadczy o tym, że z sezonu na sezon Zloty But OZPN Konin zyskuje na wartości wśród graczy i kibiców - podsumował tegoroczny ranking, Rafał Osajda.

Zwycięzcą trzeciej edycji Złotego Buta jest Przemyslaw Skibiszewski ze Zjednoczonych Rychwał. Gratulujemy!

Rafał Osajda - opracowanie rankingu

Grzegorz Łyczak - grafika
Partner Techniczny OZPN Konin