Jerzy Engel zagościł w Koninie

2014-11-10 10:52:28, Lidia Rakowska

altJerzy Engel to już kolejny selekcjoner, który poprowadził wykłady z cyklu "Warsztaty z Konińskim OZPN" dla naszych trenerów. Na spotkanie 7 listopada przybyło ponad 40 trenerów i trenerek z okręgu konińskiego i nie tylko.

W I części selekcjoner przedstawił analizę i porównanie największych imprez piłkarskich ostatnich lat czyli Euro 2008, Euro 2012 i MŚ 2014 skupiając się głównie na imprezie rozgrywanej w Polsce, którą oficjalnie razem z Fabio Capello analizował dla Uefa. Dowiedzieliśmy się jak zmieniają sie trendy, ustawienia i koncepcja gry na podstawie najlepszych drużyny tych imprez.

II część zatytułowana była "Profil nowoczesnego trenera/menadżera piłki nożnej". Trener Engel przedstawił nam jakie cechy powinien posiadać i rozwijać w sobie trener piłki nożnej, jak istotne jest w obecnych czasach zarządzanie zespołem ludzkim, rozumienie swoich zawodników oraz rozwój ich potencjału. W obecnych czasach trener to osoba całościowo zarządzająca zespołem a nie tylko skupiona na trenowaniu. Wykład był urozmaicony wieloma ciekawostkami np. dowiedzieliśmy się co mówił swoim zawodnikom Rafael Benitez w przerwie pamiętnego finału LM Liverpool - AC Milan , kiedy to jego drużyna przegrywała 0:3 oraz wiele innych informacji praktycznych z życia najlepszych trenerów na świecie.

Trenerowi Jerzemu Engelowi serdecznie dziękujemy za przybycie i inspiracje naszych trenerów.

/ Autor zdjęcia: Bartosz Skonieczny - konin.lm.pl