Warta Rumin uhonorowana za zdobycie mistrzostwa B-klasy

2016-06-27 11:51:14, Bartłomiej Tarłowski

W minioną sobotę Klub Sportowy Warta Rumin został uhonorowany za zdobycie mistrzostwa B-klasy. Okazały puchar za awans do wyższej klasy rozgrywek oraz indywidualne nagrody dla zawodników wręczył drużynie z Rumina Grzegorz Pietrzak, Prezes OZPN Konin.

Po rocznej przerwie klub z Rumina powraca do rywalizacji w rozgrywkach konińskiej A-klasy. Bój o mistrzostwo B-klasy był niezwykle zażarty. Po ostatniej kolejce Warta miała taki sam dorobek punktowy jak Piast Grodziec. Obie drużyny miały również taki sam bilans meczów bezpośrednich i goli strzelonych w bezpośrednich pojedynkach. O miejscu w tabeli zadecydował bilans bramek zdobytych w całych rozgrywkach.

Uhonorowanie nastąpiło podczas rodzinnego pikniku, w trakcie którego społeczność skupiona wokół klubu wspólnie oglądała zmagania reprezentacji Polski w pojedynku ze Szwajcarią na mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

W wydarzeniu udział wzięli gracze wszystkich zespołów młodzieżowych Warty Rumin oraz ich rodzice. Całość połączona była z akcji charytatywną na rzecz chorej, dwuletniej Zosi Borkiewicz. Dzięki zaangażowaniu klubu oraz wielu mieszkańców z Rumina udało się uzbierać kilka tysięcy złotych na leczenie chorej dziewczynki.