Warta Pyzdry ma własny herb

2016-09-16 06:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Miejski Klub Sportowy „Warta” Pyzdry stworzył swój herb. Po wielu latach posługiwania się herbem miasta, klub postawił na własną tożsamość wizualną. Dzięki uprzejmości władz klubu jako pierwsi prezentujemy jego wygląd.

Projekt nowego herbu opracował Piotr Dowbusz, członek Zarządu w Warcie Pyzdry, wspólnie z Przemysławem Dębskim, burmistrzem Pyzdr. Za komputerowe opracowanie graficzne odpowiadał Grzegorz Jóźwiak z Agencji Reklamowej INTON.

Herb, którym posługiwaliśmy się do tej pory to był herb miasta. Jednak od pewnego czasu poszukiwaliśmy jakiegoś wyróżnika, pragnęliśmy mieć własny herb. Ten cel udało nam się wspólnie zrealizować. Nie oznacza to, że odcinamy się od miasta, nic podobnego. MKS Warta Pyzdry z nazwy był, jest i będzie klubem miejskim. Zresztą nowy herb nawiązuje do herbu miejskiego. Widoczna jest korona królewska i baszty miejskie – powiedział Piotr Dowbusz.

O Warcie Pyzdry
Klub został reaktywowany w 2008 roku. Przez pierwsze 4 lata funkcjonowania prowadził tylko drużyny młodzieżowe. W 2012 roku do rozgrywek B-klasy zgłoszony został zespół seniorów. Zajmując 3 miejsce oraz w wyniku reorganizacji ligi, klub awansował do klasy „A”. W pierwszym roku gry w klasie "A", drużyna zakończyła rozgrywki na 10 miejscu. W kolejnym sezonie Warta Pyzdry zajęła 7 miejsce, by w zeszłym roku być zespołem, który zajął 2 miejsce w grupie pierwszej konińskiej A-klasy. Od dwóch lat funkcjonuje w klubie sekcja piłki ręcznej seniorów. Zespół bierze udział w rozgrywkach III ligi.

Zarząd MKS Warta Pyzdry (od czerwca 2015)

  • Robert Balicki - Prezes
  • Grażyna Sawczuk - Sekretarz
  • Marta Krygiel - Skarbnik
  • Marek Kruszczak - członek Zarządu, kierownik sekcji piłki ręcznej
  • Piotr Dowbusz - członek Zarządu, kierownik sekcji piłki nożnej