Akademia Bramkarska

2016-10-01 11:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

We wrześniu br. w naszym okręgu działalność rozpoczęła Akademia Bramkarska. Inicjatywa, która rozwijać się będzie pod skrzydłami Górnika Konin stwarza niepowtarzalną szansę na podnoszenie umiejętności czysto bramkarskich zawodnikom z wszystkich klubów okręgu konińskiego. Drzwi Akademii otwarte są zarówno dla seniorów, jak i dla zawodników najmłodszych kategorii wiekowych.

Inicjatorem powołania Akademii jest Kamil Lewandowski, zawodnik oraz trener z bogatym doświadczeniem. Niezmiernie cieszę się z faktu uruchomienia Akademii Bramkarskiej. Udało nam się powołać do życia inicjatywę, która umożliwi młodym golkiperom z naszego okręgu doskonalenie swojego warsztatu. Trenując na co dzień w swoich klubach zawodnicy nie zawsze mają warunki, aby rozwijać swoje umiejętności gry na pozycji bramkarza. Takie warunki stworzy im natomiast Akademia Bramkarska, gdzie koncentrować się będziemy wyłącznie na tym elemencie gry w piłkę nożną – powiedział Kamil Lewandowski, twórca Akademii Bramkarskiej.

W Akademii treningi odbywają już bramkarze Górnika Konin, Sokoła Kleczew oraz Tulisii Tuliszków. Akademia gotowa jest przyjąć kolejnych golkiperów.

Akademia Bramkarska oferuje:

  • profesjonalne szkolenie oparte na doświadczeniu trenera zdobytym podczas wieloletniej pracy w klubach z wyższych klas rozgrywkowych
  • najnowocześniejsze metody treningowe
  • boisko naturalne, sztuczne oraz halę sportową
  • nowoczesne zaplecze socjalne o bardzo wysokich standardach

W ramach Akademii możliwe będą treningi indywidualne, obserwacje zachowań bramkarzy podczas meczów oraz analiza tych zachowań – wyjaśnił Kamil Lewandowski.

Warunki współpracy będą uzależnione od porozumienia, jakie zostanie podpisane między Górnikiem Konin, a klubami, których zawodnicy będą chcieli dołączyć do Akademii Bramkarskiej.

Wierzę w sukces tego przedsięwzięcia, ponieważ wychodzi naprzeciw oczekiwań wielu doświadczonych, jak i młodych bramkarzy oraz klubów, w których na co dzień występują – przekonywał Kamil Lewandowski.

Kamil Lewandowski posiada licencję trenera II klasy (licencja nr 270 wydana przez PZPN). Swoją karierę piłkarską zaczynał w Arce Gdynia. Potem występował w MKS Legionowia Legionowo, KP Konin, Aluminium Konin, SKP Słupca. Ostatnim Klubem, którego barwy reprezentował była Sparta Konin. Równolegle z występami na boisku prowadził drużyny młodzieżowe. Jako trener zaczął pracę od Arki Gdynia, potem pracował w Legionowi Legionowo (asystent rocznika 1986) oraz trener bramkarzy wszystkich grup młodzieżowych. Trzecim klubem, gdzie podjął pracę jako trener grup młodzieżowych była Sparta Konin. Potem przeniósł się do Górnika Konin.