Zagrali dla Amelki

2016-10-17 21:00:00, Małgorzata Kozicka, Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wierzbinku

16 października 2016 roku na stadionie gminnym w Chlebowie, na zaproszenie Wójta Gminy Wierzbinek oraz Zarządu Klubu Piłkarskiego "Górnik Wierzbinek", lokalni samorządowcy stanęli do walki o wielką wygraną, jaką była - i nadal jest - terapia dziesięciomiesięcznej Amelki, dziewczynki urodzonej z połową serduszka. Amelka miała już trzy operacje, lecz konieczne są kolejne. Patronat nad wydarzeniem objął OZPN Konin.

Mecz zakończył się remisem 5:5, a obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za udział. Licznie zgromadzeni kibice oraz uczestnicy meczu hojnie wsparli małą Amelkę ofiarując do puszek 3 805,62 zł, a Wójt Gminy wraz z pracownikami Urzędu Gminy darowali 461,00 zł. Kolejny mecz dla małej Amelki był rezegrany pomiędzy wspomnianym już "Górnikiem Wierzbinek" a "Błękitni Helenów", zakończonym porażką zawodników z Wierzbinka.

Wójt Gminy Wierzbinek oraz Zarząd Klubu dziękują za pomoc w organizacji meczu charytatywnego: Prezesowi OZPN w Koninie Panu Grzegorzowi Pietrzakowi, Grzegorzowi i Zbigniewowi Wróblom, OSP z Wilczej Kłody za przeprowdzenie kwesty oraz zawodnikom Górnika Wierzbinek.

Małgorzata Kozicka, Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wierzbinku