Zostań sędzią piłkarskim

2016-12-01 23:18:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Kolegium Sędziów Konińskiego OZPN ogłasza nabór kandydatów i kandydatek na sędziów piłki nożnej. Wkrótce zostanie przeprowadzony specjalny kurs, który pozwoli zdobyć uprawnienia arbitra piłkarskiego. To wyjątkowa szansa dla adeptów piłki nożnej na połączenie swojej pasji z możliwością zdobycia dodatkowych kwalifikacji, środków finansowych, a może i nowego zawodu – przekonuje Paweł Woźniak, Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.

Kurs rozpocznie się styczniu 2017r. i potrwa do marca. Zajęcia odbywać się w ramach 10 sesji szkoleniowych przeprowadzonych w cotygodniowych blokach. Całość zakończy się egzaminem, który potwierdzi nadanie kandydatom uprawnień do sędziowania meczów piłki nożnej.

Zajęcia dopasowane będą to potrzeb kandydatów. Szkolenie poprowadzą doświadczeni sędziowie wykorzystując odpowiednio dobrane formy przekazu – wyjaśnia Paweł Woźniak.

Kandydat na sędziego powinien:

  • mieć ukończone 16 lat,
  • być niekarany,
  • posiadać dobrą kondycję fizyczną,
  • mieć wykształcenie co najmniej średnie (lub być trakcie nauki).

W jaki sposób zgłosić się na kurs?

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy (pobierz)
  • wypełnić i podpisać oświadczenie o niekaralności (pobierz)
  • dostarczyć kserokopię dokumentu poświadczającego poziom wykształcenia (świadectwo maturalne lub zaświadczenie o kontynuacji nauki)

Przystępując do Kursu Sędziowskiego 2016, uczestnik musi mieć ukończony 16 rok życia. Kandydaci poniżej 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna ustawowego na udział w kursie.

Zapisy prowadzone będą do 20 stycznia 2017r. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 693630797 oraz adresem mailowowym: sedziakonin@koninskiozpn.pl

Przez wiele lat byłem sędzią piłkarskim i mogę powiedzieć, że jest to zajęcie, które daje ogromną satysfakcję. Wymagane są określone predyspozycje, ale jeśli ktoś uzna, że chciałby się zajmować tym profesjonalnie, wszystkie drzwi stoją przed nim otworem. Marzę o tym, abyśmy w przyszłości wychowali sędziego, który poprowadzi mecze najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych i międzypaństwowych – powiedział Grzegorz Pietrzak, Prezes OZPN Konin oraz Pełnomocnik Zarządu ds. sędziowskich Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.