40-lecie Kaliskiego OZPN

2016-11-21 23:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej świętował swoje 40-lecie. W sali Ostrowskiego Centrum Kultury spotkali się działacze i trenerzy z terenu byłego województwa kaliskiego, a wśród honorowych gości był były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Nasz okręg reprezentował prezes Grzegorz Pietrzak.

W wydarzeniu udział wzięło 400 uczestników. Na gali pojawili się m.in. Beata Klimek, prezydent Ostrowa oraz Paweł Wojtala, prezes WZPN. Uczestnicy rozpoczęli uroczystość od wspomnienia tych działaczy, piłkarzy i sędziów, którzy nie dożyli jubileuszu.

Z okazji uroczystości, Zarząd Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wydał monografię, która sięga początkami aż do początków XX wieku

Monografię przygotowało wydawnictwo GiA, istniejący od ćwierćwiecza zespół znanej encyklopedii piłkarskiej FUJI. Autorzy zbierali materiały przez dwa lata, opracowując często nieznane karty historii futbolu w regionie. Ich zamierzeniem było bowiem pokazanie całych dziejów piłki nożnej w południowej Wielkopolsce w relacji z wieloma elementami kultury i historii, nie tylko sportowych. Największym atutem książki są jednak zdjęcia. W bogatym zbiorze jest ponad półtora tysiąca osób na opisanych fotografiach.