Klubowe aktualności #1

2017-01-01 20:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Przerwa zimowa to okres wzmożonej pracy działaczy, którzy muszą przygotować kluby do funkcjonowania w nowym roku. Rozpoczynamy przegląd aktualności w klubach naszego okręgu. Na początek pod lupę bierzemy te, które występują w najwyższych rozgrywkach ligowych.

Medyk Polomarket Konin - Ekstraklasa Kobiet

 • Pod koniec grudnia Urząd Miasta Konina przyznał dotacje na sport. Z puli 2,85 mln dla Medyka przypadło 601 tys. zł, co oznacza wzrost o 13,39% w stosunku do wysokości środków przyznanych klubowi w roku poprzednim.
 • Pod koniec listopada w szpitalu specjalistycznym w Brzezinach, Natalia Pakulska, czołowa zawodniczka Medyka, odbyła zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Aktualnie Medyczka przechodzi rehabilitację. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Sokół Kleczew - III liga

 • Sokół Kleczew przedłużył obowiązującą do końca tego roku umowę z trenerem Marcinem Woźniakiem. Szkoleniowcem kleczewian został w lipcu. Władze Sokoła zdecydowały wtedy o podpisaniu umowy na pół roku z opcją przedłużenia jej do końca sezonu. Znakomite wyniki sportowe spowodowały, że klub zdecydował się z możliwości tej skorzystać.
 • Wiadomo już, że na wiosnę w zespole Marcina Woźniaka nie zobaczymy trzech piłkarzy: Piotra Kasperkiewicza, Szymona Babiarza, Huberta Świtalskiego
 • Szykują się także powroty. Do klubu z wypożyczenia z SKP Słupca powróci Norbert Grzelak, który wyraził gotowość walki o pierwszy skład. Po półrocznym pobycie w Górniku Konin znów w kadrze Sokoła oglądać będziemy mogli Sebastiana Antasa, natomiast na dalszym wypożyczeniu w tej samej drużynie pozostanie Krystian Sobieraj. Nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie Alana Kujawy, który od początku tego roku przebywa w IV ligowym SKP Słupca.
 • Osiem spotkań sparingowych rozegra Sokół Kleczew podczas zimowej przerwy. Piłkarze Marcina Woźniaka do zająć powrócą 10 stycznia, a już kilka dni później rozegrają najciekawszy mecz sparingowy w całym okresie przygotowawczym. Sokół 14 stycznia przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu zmierzy się z pierwszym zespołem Lecha Poznań

Górnik Konin - III liga

 • W ramach dotacji na sport przyznawanej przez Urząd Miasta Konina do Górnika trafi 496 tys. zł. To aż o 135 tys. zł więcej niż rok temu. Dla wszystkich fanów Górnika przekaz jest prosty. Miasto Konin stawia na pierwszym miejscu na ciągły i zrównoważony rozwój piłki nożnej w mieście i całym regionie konińskim.
 • Władze Górnika Konin osiągnęły wstępne porozumienie z trenerem Czesławem Owczarkiem w sprawie przedłużenia jego kontraktu. Tym samym dotychczasowy szkoleniowiec pozostanie w Górniku najprawdopodobniej do końca sezonu.
 • Poznaliśmy plan przygotowań Górnika Konin do rundy wiosennej sezonu 2016/2017. Podopieczni trenera Czesława Owczarka wrócą do treningów 9 stycznia, zaś pierwszy mecz sparingowy rozegrają z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Podczas przygotowań "Biało-Niebiescy" zmierzą się również z Wartą Poznań czy Pelikanem Łowicz. Na przełomie stycznia i lutego udadzą się też na krótkie zgrupowanie. 11 marca Górnik powróci do zmagań ligowych. O ewentualnych zmianach w terminarzu będziemy informować na bieżąco.

Victoria Września - IV liga

 • Nowym szkoleniowcem Victorii został posiadający uprawnienia UEFA A 57-letni trener Andrzej Ostański. Zostałem zatrudniony we Victorii, aby w sezonie 2016/2017 wywalczyć o awans do III ligi. Obecna strata punktowa do lidera jest zarazem i duża i mała. Dołożę wszelkich starań, aby awans stał się faktem. Jeżeli nie uda się odrobić strat na wiosnę to walkę od nowa podejmiemy w sezonie następnym – przedstawia trener Ostański. Andrzej Ostański zastąpił na tym stanowisku Marcina Drajera, który 1 stycznia 2017 przejął obowiązki trenera koordynatora w WZPN.
 • 3 grudnia 2016r. odbyło się odbyło się spotkanie Zarządu Klubu ze sponsorami Victorii. W spotkaniu wzięła spora grupa darczyńców, którzy w roku 2016 wspomagali klub z Wrześni

SKP Słupca - IV liga – czekamy na newsy

LKS Ślesin - IV liga

 • W piątek 9 grudnia w Domu Kultury w Ślesinie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Ludowego Klubu Sportowego. Podczas niego wybrano nowe władze klubu oraz członków Komisji Rewizyjnej. Dotychczasowy Zarząd, który został powołany po śmierci ś.p. Prezesa Dariusza Augustyniaka otrzymał absolutorium i zakończył swoją skróconą kadencję.
 • Oto jak przedstawia się nowy skład Zarządu klubu: Prezes - Kamil Sobota, Wiceprezes - Błażej Budziński, Skarbnik - Bartłomiej Siek, Członkowie - Marcin Ciecierski, Michał Kwiatkowski, Krzysztof Siedlecki
 • Skład Komisji Rewizyjnej: Przewodniczący - Wincenty Szczekutowski, Członkowie - Ryszard Donowski, Paweł Michnik

Wicher Dobra - IV liga

 • Zrząd klubu wybrał nowego trenera. Drużynę seniorów w rundzie wiosennej poprowadzi Zbigniew Kaczmarek. Na stanowisko trenera drużyny seniorskiej M-GLKS Wicher w Dobrej, przesłano pięć aplikacji. Zarząd klubu dokonał rzetelnego bilansu złożonych ofert. Każdy z kandydatów był kompetentny i ambitny. Wszelkie decyzje były podejmowane wspólnie przez działaczy klubu. W ten sposób w grze pozostały trzy nazwiska. Cała trójka zjawiła się na rozmowach z władzami klubu. Był to czas intensywnych rozmów, wymiany poglądów. Nie zabrakło poruszenia kwestii zarówno indywidualnych i detali dotyczących drużyny, jak i ogólnego zarysu ewentualnej pracy w kolejnych miesiącach. Każdy z kandydatów wykazał się dużą wiedzą o stanie drużyny i jej potencjale. Najbardziej optymalny projekt zaprezentował Zbigniew Kaczmarek i on zyskał finalną akceptację.

Źródło: www.lks-slesin.futbolowo.pl/, www.skp.slupca.pl/, www.wicherdobra.futbolowo.pl/, www.gornikkonin.pl/, www.victoria.wrzesnia.pl/, www.sokol.kleczew.pl/, www.medykkonin.pl, www.lm.pl//