Zagraliśmy dla Natalki

2017-01-31 21:00:00, Krzysztof Witkowski - organizator turnieju "Gramy dla Natalki"

28 i 29 stycznia tego roku w Gminnej Hali Sportowej w Babiaku odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej, który miał na celu zebranie środków na leczenie chorej na autyzm 6-letniej Natalki. W turnieju wzięło udział aż 36 drużyn, a organizatorzy zebrali łącznie 7220 zł. Środki zostały przekazane na ręce rodziców. OZPN Konin objął wydarzenie swoim Partonatem.

Zespoły rywalizowały w 9 grupach po 4 zespoły. Mecze trwały 1x10 minut. Do niedzielnych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc. W niedzielę 20 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy po 5 zespołów. Rywalizowano systemem każdy z każdym 1x 8 minut. Dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów. Półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał trwały 1x10 minut.

W trakcie turnieju przedstawiciele Stowarzyszenia Autyzm i My przybliżyli temat autyzmu, a wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole zademonstrowali pokaz pierwszej pomocy. Był też występ wokalny w wykonaniu jednej z uczennic z Wrzacej Wielkiej. Na zakończenie zostały wręczone puchary, statuetki, podziękowania oraz nagroda niespodzianka dla rodziców. OZPN Konin reprezentował Prezes, Grzegorz Pietrzak. Najlepszą drużyną rozgrywek zostali Galacticos Izbica, którzy pokonali w finale Błękitnych 2:1.

Król strzelców: Kamil Kuropatwiński (Galacticos Izbica) - 16 bramek
Najlepszy bramkarz: Roman Zielonka (Dzieci Romana)
Najlepsza zawodniczka: Natalia Okupnik

Wyniki

Ćwierćfinały:
Galacticos Izbica– Lazio Ryn 3:0
Dzieci Romana – Excuse me 0:0 k.5:4
BBK Legends Gramy i Pomagamy - Starówka Koło 1:0
Błękitni – FC Wczorajsi 2:1

Półfinały:
Galacticos Izbica- Dzieci Romana 3:0
BBK Legends Gramy i Pomagamy - Błękitni 0:1

Mecz o 3 miejsce:
BBK Legends Gramy i Pomagamy - Dzieci Romana 1:4

Finał
Galacticos Izbica - Błękitni 2:1