Marcin Szymański nowym prezesem Kasztelanii Brudzew

2017-02-19 21:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

17 lutego 2017r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Kasztelanii Brudzew. Było ono następstwo rezygnacji z funkcji prezesa klubu przez zmagającego się z chorobą Krzysztofa Walkowskiego. W wyniku wyborów nowym prezesem klubu z Brudzewa został Marcin Szymański. W wydarzeniu udział wzięli Grzegorz Pietrzak, Prezes KOZPN oraz Edward Krawczyk, członek Zarządu Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Marcin Szymański pochodzi z Konina, mieszka w Turku, ale jak sam twierdzi, czuje się przede wszystkim częścią brudzewskiej społeczności. Do Brudzewa trafił dzięki bratu. Zaczął grę w barwach Kasztelanii w 2001 roku, gdy był 21-latkiem, no i tu już pozostał. Pojawiały się oferty innych klubów, ale postanowił nie zmieniać drużyny i otoczenia. Na boisku bronił barw GKS-u aż do roku 2015. Rywalizowałby jeszcze dłużej, gdyby nie zerwanie ścięgna Achillesa, które odesłało go na sportową emeryturę. Skończyło się przelewanie potu na murawie, ale pojawiły się w międzyczasie inne zadania, takie jak praca członka Zarządu. Marcin Szymański jest z wykształcenia księgowym, więc idealnie nadawał się na skarbnika klubu. Teraz powierzono mu funkcję prezesa. – Kasztelania jest dla mnie jak dom – deklarował podczas zebrania Marcin Szymański.

Nowo wybrany prezes mówił o swoich planach na przyszłość. Główny nacisk położony będzie nie tyle na walkę o IV ligę, co na pracę z młodzieżą. Marcin Szymański zwraca uwagę na to, że w przypadku takich miejscowości, jak Brudzew, każdy młody zawodnik jest na wagę złota. Dziś na młodzież czeka tak wiele pokus, czyhają uzależniania od komputera i smartfona, więc przed wszystkimi klubami sportowymi pojawiło się wyzwanie tworzenia jeszcze ciekawsze oferty spędzania czasu dla mieszkańców. Władze Kasztelanii rozważają utworzenie sekcji muay thai, niewykluczone jest to, że powstanie także sekcja unihokeja. Wszystko zależy od tego, jak będzie odzew mieszkańców i ile osób będzie chciało uprawiać te sporty.

Grzegorz Pietrzak, Prezes Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, wyraził swoje ubolewanie, że zdrowotna niedyspozycja zmusiła Krzysztofa Walkowskiego do rezygnacji z funkcji prezesa. Szkoda, że Krzysztofa nie ma dziś z nami na zebraniu. Sukces bez niego nie będzie już tak smakował. To człowiek, na którego zawsze można liczyć, człowiek wymagający – chwalił Krzysztofa Walkowskiego Grzegorz Pietrzak. Uczynił to też wójt Cezary Krasowski wskazując, że byli prezesi kierowali Kasztelanią tak, że dziś poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko. Klub ma ponad 20 lat, jest lubiany i chwalony, prowadzi sekcje piłki nożnej, karate, judo, organizuje m.in. Biegi Kasztelańskie, Niepodległościowy Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta. Zdaniem Cezarego Krasowskiego Kasztelania może być wzorem dla innych stowarzyszeń. Wyjątkowi są także jej wierni kibice, hojni sponsorzy, nie bez znaczenia jest także życzliwa postawa rodziców, którzy chętnie posyłają dzieci na zajęcia.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego przyjęta została uchwała, nadająca tytuły honorowych prezesów Kasztelanii Brudzew Krzysztofowi Walkowskiemu i pośmiertnie Józefowi Szurgotowi, którego ostanie pożegnanie miało miejsce 14 lutego 2017r.

Składamy gratulacje Marcinowi Szymańskiemu oraz życzmy powrotu do zdrowia Krzysztofowi Walkowskiemu.

Źródło:

www.turek.net.pl
www.kasztelania.brudzew.pl