Medyk Konin nominowany do prestiżowej nagrody

2017-02-19 21:53:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Medyk Konin został nominowany do prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego w kategorii organizacja sportowa 2016r. Klub z Konina, podobnie jak 19 innych, największych organizacji sportowych w Polsce, został doceniony za wkład w rozwój i profesjonalizację polskiego sportu.

Uwagę organizatorów Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ w tym roku przykuła kobieca piłka nożna. Koniński Klub Piłkarstwa Kobiecego Medyk Konin został nominowany w kategorii organizacja sportowa 2016 roku. O podmiotach nominowanych oraz zwycięzcach Nagród Biznesu Sportowego, które mają bogatą historię, decyduje kapituła, w skład której wchodzą specjaliści zajmujący się marketingiem sportowym, przedstawiciele świata nauki oraz mediów (np. Włodzimierz Szaranowicz, Czesław Lang, Michał Pol).

Już sama nominacja w takim plebiscycie jest swoistym wyróżnieniem dla całej kobiecej piłki nożnej w Polsce. Obok nominacji dla Medyka Konin wyróżnionych zostało także 19 innych organizacji sportowych. Wśród nich jest m.in. Polski Związek Piłki Nożnej, Konfrontacja Sztuk Walki KSW, Ekstraklasa S.A. czy choćby kluby znane nie tylko w Polsce, ale także w Europie - ZAKSA Kędzierzyn Koźle, PGE SKRA Bełchatów, VIVE Tauron Kielce oraz m.in. Legia Warszawa. Niezmiernie cieszy więc fakt, że mistrz Polski w piłce nożnej kobiet jest uwzględniany w tak doborowym towarzystwie.

Okazją do przyznania Nagród Biznesu Sportowego będzie XIII Gala Sportu i Biznesu, która odbędzie się w ramach Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ. Finałowa ceremonia będzie miała miejsce 23 marca na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Wyróżnienia zostaną przyznane łącznie w 13 kategoriach. Nagrody Biznesu Sportowego promują zarówno osoby jak i instytucje, które poprzez swoją szeroko pojętą działalność angażują się w rozwój polskiego sportu w stopniu największym, dzięki czemu przyczyniają się do profesjonalizacji uprawianych przez siebie dyscyplin sportowych.

Źródło: www.medykkonin.pl