Młodzież z Kawęczyna na turnieju w Słubicach

2017-02-25 08:00:00, GKS Orzeł Kawęczyn

W dniach od 17 do19 luty juniorzy młodsi GKS Orzeł Kawęczyn wzięli udział w 3 dniowym obozo-turnieju w Słubicach, tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Trener Konrad Grzelak miał do dyspozycji 18 zawodników z roczników 2000-2003. W opiece nad drużyną pomagali Grzegorz Majda, oraz Łukasz Antczak.

W turnieju mającym charakter ogólnopolski wzięło udział 8 zespołów takich jak Stilon Gorzów Wielkopolski, Arkonia Szczecin, Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Grun Weiss Neukolln Berlin​, Dwójka Kostrzyn nad Odrą, Steinpol Ilanka Rzepin, Mkp Wołów i Orzeł Kawęczyn. Turniej był bardzo silnie obsadzony ze względu na to, że prawie wszystkie zespoły na co dzień występują w rozgrywkach wojewódzkich. Zawodnicy z Kawęczyna mimo, iż przed rozpoczęciem rozgrywek, z racji wielkości miejscowości z jakiej przyjechali, skazywani byli na sromotną porażkę, zaprezentowali się bardzo ambitnie.

Ostatecznie GKS Orzeł Kawęczyn zajął 6 miejsce wyprzedzając Dwójkę Kostrzyn, oraz Grun Weiss Neukolln Berlin​. Wynik turnieju nie był rzeczą najważniejszą. Młodzi gracze GKS-u zdobyli przede wszystkim ogromne doświadczenie w pojedynkach z zawodnikami dużo bardziej doświadczonymi. To powinno zaprocentować w przyszłości. Wyjazd ten wywarł również dużą mobilizację wśród zawodników do dalszej pracy na treningach. Pokazali, że w przyszłości mogą stanowić o sile zespołu seniorów Orła Kawęczyn.

Uczestnictwo w takim turnieju było również świetną promocją Gminy Kawęczyn, oraz powiatu, gdyż spora liczba osób związanych z organizacją zawodów, jak i przedstawiciele naszych rywali z uznaniem wypowiadali się o fakcie, iż w takiej małej gminie udało się zorganizować taki wyjazd. ​

Sztab szkoleniowy postanowił wybrać najlepszego zawodnika naszej drużyny w tym turnieju, którym okazał się Szymon Maciaszczyk. Zawodnik ten utrzymywał równą formę we wszystkich spotkaniach rozgrywek. Statuetkę dla najlepszego strzelca naszego zespołu otrzymał Krystian Rzepka.

Organizacja wyjazdu okazała się sporym wyzwaniem, dlatego z tego miejsca należy podziękować wielu osobom, bez których nie udałoby się to wszystko. Przede wszystkim podziękowania należą się rodzicom, którzy chętnie podchwycili pomysł wyjazdu i wsparli inicjatywę. Duży wkład miał również Urzędowi Gminy w Kawęczynie, który znacząco wspomógł klub. Docenić należy również współpracę poprzedniego, jak i nowego zarządu, bez której nie udałoby się wszystkiego tak dobrze zorganizować. Podziękowania należą się również kilku sponsorom dzięki, którym nasi zawodnicy mogli profesjonalnie prezentować się w nowych dresach oraz z nowymi piłkami.

Kadra zespołu biorąca udział w turnieju w Słubicach: M.Filipiak, J.Dulas, L.Lukaszewski, P.Rusek, A.Maciejewski, K.Rzepka, S.Olek, K.Antczak, B.Przybyla, K.Ambroziak, B.Łuczak, L.Marcinkowski, K.Gawron, K.Janiak, Sz.Maciaszczyk, J.Czelusta, K.Perlinski, K.Ptak Trener: K.Grzelak Asystent: G.Majda Kierownik: L.Antcza