Zarząd Kolegium Sędziów podsumował rundę wiosenną

2017-07-01 20:00:00, Paweł Woźniak - Kolegium Sędziów Konin

W rundzie wiosennej sezonu 2016/17 Zarząd Kolegium Sędziów Konin odbył 5 posiedzeń, podczas których omawiane były bieżące sprawy sędziowskie.

10 marca przeprowadzono egzaminy dla sędziów na obiektach PWSZ Konin, natomiast w kwietniu i czerwcu odbyły się 2 szkolenia, podczas których poruszane były tematy związane z osobowością sędziego, zmianami w przepisach gry w piłkę nożną oraz szkolenie z systemu Extranet przeprowadzone przez pracownika OZPN Konin.

W rundzie wiosennej sędzie KS Konin Michalina Diakow i Kinga Kwitowska przeprowadziły 5 zawodów na szczeblu Ekstraligi Kobiet oraz 3 zawody w Centralnej Lidze Juniorów.

Michalina Diakow została wyznaczona jako sędzia techniczny meczu towarzyskiego kobiet Polska-Finlandia.

W kwietniu sędzie Michalina Diakow i Kinga Kwitowska prowadziły zawody w ramach turnieju UEFA Development U-16.

W rozgrywkach IV ligi 6 sędziów KS Konin przeprowadziło łącznie 31 spotkań.

Sędzia KS Konin Bartłomiej Zywert w rundzie wiosennej był w grupie 6 sędziów „gwiazdkowych” walczących o awans do III ligi. W klasyfikacji końcowej Bartłomiej Zywert zajął drugie miejsce, co jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę jego debiutancki sezon w IV lidze.

W rankingu sędziów IV ligi wszyscy sędziowie KS Konin zajęli miejsca gwarantujące im udział w gronie sędziów na poziomie IV ligi w sezonie 2017/18.

W rundzie wiosennej 2016/17 w ramach rozgrywek organizowanych przez OZPN Konin zawody prowadziło 16 sędziów w klasie okręgowej, 14 sędziów w klasie A oraz 28 sędziów w klasie B.

W trakcie rundy wiosennej praca sędziów została poddana ocenie przez 5 obserwatorów, którzy oceniali sędziów w 22 meczach klasy okręgowej, 22 meczach klasy A oraz 2 meczach klasy B.

Przed rundą jesienną Zarząd Kolegium Sędziów Konin przeprowadził kurs sędziowski, do którego przystąpiły 33 osoby w tym 10 dziewczyn. Wszyscy kandydaci w dniu 11 kwietnia zdali egzamin teoretyczny oraz biegowy i zostali mianowani na sędziów próbnych. Od maja sędziowie próbni prowadzili zawody na szczeblu drużyn młodzieżowych.

Podczas meczu ½ finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin pomiędzy Victorią Września, a Górnikiem Konin, KS Konin nagrało film szkoleniowy z procedury przygotowania sędziów do zawodów. Sędzią głównym tego meczu był Szymon Lizak, sędzia szczebla centralnego.

Podczas finałowego meczu Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Konin, a Sokołem Kleczew, po raz pierwszy w historii rozgrywek organizowanych przez OZPN Konin, zawody poprowadziła szóstka sędziów.

Sezon piłkarski 2016/17 został podsumowany przez Zarząd podczas posiedzenia w dniu 21 czerwca. Zarząd podjął decyzję odnośnie spadków i awansów sędziów KS Konin. Zostali zatwierdzeni kandydaci na obserwatorów szczebla IV ligi oraz podjęto decyzję odnośnie terminów egzaminów sędziowskich przed sezonem 2017/18.