Podsumowanie sezonu w B-klasie

2017-07-25 22:00:00, Rafał Osajda - Komisja ds. Marketingu

Zakończony sezon B-klasy przebiegał pod dyktando drużyn z Dąbia. Oba miejsca premiowane awansem zdobyły drużyny z tej miejscowości. Mistrzem ligi został KP Zryw, który zaledwie o punkt wyprzedził lokalnego rywala - MKS. Pozostali rywale zostali daleko w tyle, zatem awans obydwu ekip jest w pełni zasłużony.

Mistrzowska drużyna KP Zryw Dąbie w 14. spotkaniach zdobyła 37. punktów. O ile jesienią wszystkie mecze Zrywu zakończyły się jego zwycięstwem, o tyle wiosną zawodnicy Zrywu dwukrotnie gubili punkty. Jeden remis z GKSem Olszówka oraz porażka w Derbach Dąbia z MKSem sprawiły, iż losy mistrzostwa ligi ważyły się do ostatniej kolejki. Jednakże KP Zryw nie oddał nikomu fotelu lidera i wygrywając w ostatniej kolejce KS Mostki, przypieczętował tytuł mistrzowski.

Drugi w tabeli MKS Dąbie zgromadził zaledwie punkt mniej. Na pocieszenie gracze MKSu byli najbardziej bramkostrzelną drużyną w lidze, w swoim składzie mając króla strzelców B-klasy - Kamila Krysiaka. Zawodnik ten dokonał niezwykłego wyczynu - w barwach MKSu grał tylko wiosną (jesienią był wypożyczony do Kasztelanii Brudzew), a i tak zdołał zdobyć aż 21. bramek, trafiając do rankingu najskuteczniejszych strzelców okręgu OZPN Konin. Z pewnością jednak dla MKSu najcenniejsze było wiosenne zwycięstwo nad lokalnym rywalem - wygrana 4-1 z KP Zryw była rewanżem za jesienną porażkę 1-2.

Napięta atmosfera i gorączkowe wyczekiwanie na Derby Dąbia nie skończą się wraz z minionym sezonem. Choć ostateczny podział A-klasowych rozgrywek nie jest znany, to jednak pewne jest, ze obydwie dąbieckie drużyny zagrają razem w grupie.

Ten sezon był również sezonem debiutów. W Straszkowie zdecydowano się zgłosić drużynę do rozgrywek seniorskich. Zawodnicy Straszkovii to w dużej mierze młodzi gracze, którzy wcześniej występowali na szczeblach młodzieżowych, z powodzeniem grając choćby w rozgrywkach juniora starszego. Debiut gracze ze Straszkowa mogą uznać za bardzo udany. Trzecie miejsce w stawce jest najlepszym tego dowodem.

Tym bardziej, iż drugi debiutant - GKS II Sompolno - zajął dopiero szóstą pozycję. Można zauważyć, iż w gminie Sompolno na różnych szczeblach rozgrywkowych występują aż cztery drużyny seniorskie - GKS Sompolno (klasa okręgowa), GKS II Sompolno, Błękitni Mąkolno (klasa okręgowa) oraz KS Mostki.

Miejsca między debiutantami zajęli: czwarte - GKS Olszówka. Zeszłoroczny spadkowicz z A-klasy zaliczył sezon pełen wzlotów i upadków. Piąte miejsce przypadło KS Mostki. Ta drużyna zaliczyła bardzo nieudaną rundę wiosenną. O ile jesień gracze z Mostek zakończyli na pozycji wicelidera i byli poważnym kandydatem do awansu, o tyle wiosną gracze KS-u szybko stracili szanse na grę w A-klasie.

Siódme miejsce w tabeli zajął LZS Karszew, który w trakcie sezonu zgromadził 7. punktów.

Ostatnie miejsce w lidze przypadło Mirkowi Adamów, który po bardzo słabej postawie w rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek.

Kolejny sezon tuż za pasem - cieszy fakt, iż do gry dołączą nowe drużyny. Informacje na ten temat podamy już wkrótce. Trzymamy kciuki, by piłkarska rodzina OZPN Konin corocznie powiększała się o kolejne zespoły!

Opracowanie: Rafał Osajda, Komisja ds. Marketingu.