Podsumowanie pierwszego roku kadencji Zarządu KOZPN

2017-08-20 22:00:00, Grzegorz Pietrzak - Prezes OZPN Konin

Ostatnich 12 miesięcy to okres wytężonej pracy dla działaczy w klubach i dla nowych władz naszego związku – mówi Grzegorz Pietrzak, Prezes OZPN Konin, podsumowując pierwszy rok kadencji Zarządu.

Mistrzostwo i Puchar Polski zdobyte przez zespół Medyka Konin to sukces w wymiarze krajowym, ale gra w Lidze Mistrzów i sama organizacja turnieju to już sukces w wymiarze międzynarodowym.

Miniony rok stał również pod znakiem sukcesów Górnika Konin i Sokoła Kleczew. Dla Górnika za sprawą awansu do III Ligii udanej walki o utrzymanie, oraz za sprawą wyników drużyn młodzieżowych i zdobycia Pucharu Polski na szczeblu naszego okręgu. Dla Sokoła Kleczew za sprawą osiągnieć w III lidze, gdzie klub na przestrzeni ostatnich lat wypracował sobie uznanie i markę rozpoznawalną w całym kraj. To na pewno sukces sportowy oraz sukces organizacyjny całego zarządu oraz władz samorządowych tego miasta. Głośny transfer Jana Bednarka to dowód dobrej pracy w tym klubie, którego nazwaujrzała światło dzienne w wymiarze międzynarodowym.

Zarząd, którym mam przyjemność kierować, to grupa ludzi, którzy poznając siebie szukają rozwiązań mających na celu pomoc naszym klubom i spełnianie ich oczekiwań w codziennym funkcjonowaniu.

Po roku pracy udało sie wprowadzić ryczałty sędziowskie. Od dawna oczekiwane umożliwią właściwie planowanie wydatków obsługi sędziowskiej na cały sezon. Jako Pełnomocnik Zarządu ds. sędziowskich opracowałem ten projekt, który dziś działa na terenie całej Wielkopolski.

Komisja marketingu dzięki, której wszyscy wiedzą co dzieje na terenie naszego okręgu, spełniaoczekiwania nie tylko działaczy i zawodników, ale również lokalnych mediów oraz kibiców. Publikacje najważniejszych wydarzeń to najlepsza forma przekazu na temat życia naszego piłkarskiego regionu. Portale społecznościowe, strona internetowa to te narzędzia, dzięki którym jesteśmy bliżej siebie.

Kierunek dziania zarządu to wspieranie i rozwój najmłodszych adeptów piłki nożnej. Jako jedni z pierwszych w Wielkopolsce zorganizowaliśmy cykl turniejów dla Skrzatów. Myślę, że to największy sukces. Zainteresowanie klubów i rodziców przerosło nasze oczekiwania, a uśmiech i radość dzieci to coś bezcennego, co mobilizuje wszystkich do dalszej pracy.

Klub seniora, który powstał dzięki inicjatywie Wiesława Tomaszewskiego, Ryszarda Stankiewicza oraz Zdzisława Cichego, Prezesa Honorowego KOZPN, stał się spełnieniem wieloletnich oczekiwań. Myślę, że jest to wyraz naszego szacunku dla tych , którzy od lat tworzyli historię, i dzięki którym mamy przyjemność dziś tą historię kontynuować.

Kolejny cel to integracja całego środowiska piłkarskiego w naszym regionie. Po raz pierwszy wszyscy działacze spotkali sie razem na spotkaniu opłatkowym. Takie inicjatywy łączą i pokazują, że sport to nie tylko rywalizacja, ale coś znacznie bardziej ważnego.

Grzegorz Pietrzak, Prezes OZPN Konin