Za nami losowanie Pucharu Polski 2017/2018

2017-09-11 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski, Rafał Osajda - Komisja ds. Marketingu

11 września 2017r. w siedzibie konińskiego związku odbyło się losowanie III rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin. W trakcie spotkania opracowano drabinkę rozgrywek, które obowiązywać będzie do samego finału.

Prawdziwe piłkarskie święto czeka Osiek Wielki, do którego zawita Sokół Kleczew. Emocji nie zabraknie również w Ślesinie, gdzie miejscowy LKS podejmować będzie Górnika Konin. Czy zespoły występujące na co dzień w A-klasie pokuszą się o niespodziankę w starciu z III-ligowcami? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu.

Równie ciekawie zapowiadają się pojedynki zespołów klasy okręgowej z klubami IV ligi. Polonus Kazimierz Biskupi zapewne będzie chciał potwierdzić swoje ligowe aspiracje z starciu z Turem 1921 Turek. Z kolei dla SKP Słupca spotkanie z Wartą Eremitą Dobrów zapewne nie będzie należało do najłatwiejszych. Liczymy również na dobre widowisko w wykonaniu graczy Polanina Strzałkowo i Victorii Września.

Z zainteresowaniem obserwować będziemy konfrontację beniaminków klasy okręgowej Czarnych Ostrowite z Tulisią Tuliszków oraz spotkanie reprezentantów klasy A, Orlika Miłosław z Basztą Przedecz. O awans do IV rundy walczyć będą również Olimpia Koło ze Zjednoczonymi Rychwał.

Mecze III rundy odbędą się 20 września, a spotkania IV rundy rozegrane zostaną 4 października tego roku. Przypomnijmy tylko, że obrońcą tytułu jest Górnik Konin.