Wyjątkowe zakończenie roku dla sędziów z konińskiego kolegium

2017-12-28 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Ostatni tydzień grudnia przyniósł znaczące wyróżnienia dla członków Kolegium Sędziów Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Koninie. PZPN wyróżnił Michalinę Diakow, a Bartłomiej Zywert znalazł się w grupie sędziów, którzy będą ubiegali się o awans do wyższej klasy rozgrywek.

Michalina Diakow została powołana przez zarząd Kolegium Sędziów PZPN na dziesięciodniowy obóz szkoleniowy, który na przełomie stycznia i lutego 2018r. odbędzie się w Turcji. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że w powołanym gronie najlepszych polskich sędziów zawodowych, międzynarodowych i top amator, znalazło się miejsce tylko dla dwóch kobiet. Wraz z Michaliną do Turcji uda się najlepsza Polska sędzia międzynarodowa Monika Mularczyk. Wyjazd na zgrupowanie to kolejny ważny krok w karierze Michaliny Diakow, która będzie mogła przebywać, trenować i szkolić się z najlepszymi polskimi arbitrami.

Prezydium Kolegium Sędziów WZPN zatwierdziło listy kwalifikacyjne po rundzie jesiennej obecnego sezonu. Trzecie miejsce w klasyfikacji sędziów spełniających warunki awansu zajął Bartłomiej Zywert z KS Konin. Bartłomiej Zywert znalazł się w grupie czterech sędziów gwiazdkowych, którzy w rundzie wiosennej będą walczyli o awans do III ligi. Awans uzyska tylko jeden arbiter.

Rok kończymy z silnymi akcentami, które pozwalają nam z optymizmem oczekiwać na nadejście Nowego Roku. Michalina zasłużenie zyskuje uznanie w oczach krajowej i międzynarodowej federacji sędziów. Dlatego myślę, że już niebawem przed Michaliną pojawią się nowe wyzwania. Z kolei Bartek w sposób bardzo świadomy i profesjonalny realizuje swoje cele. Posiada wszystkie niezbędne atrybuty, aby piąć się po szczeblach kariery sędziowskiej. W imieniu Zarządu Kolegium Sędziów serdecznie im gratuluję i życzę powodzenia – skomentował ostatnie wydarzenia Paweł Woźniak, Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.