Tur 1921 Turek świętuje 100-lecie Niepodległości Polski

2018-02-25 19:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Rok 2018 został ogłoszony rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Także Miejsko - Gminny Klub Sportowy „Tur 1921” Turek pragnie uczcić tę wyjątkową rocznicę. W tym celu, przy wsparciu sponsorów, zamówione zostały stroje w barwach biało - czerwonych, z napisem 100 lat Niepodległości. Mimo, iż barwy klubu są żółto – zielono - czarne, to w roku 2018 seniorzy z Turku będą występować w barwach narodowych. Gratulujemy inicjatywy, która jest godna naśladowania.

11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin.

Obchodząc 100 rocznicę oddajemy hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość – obrońcom Konstytucji 3 maja, żołnierzom Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstań narodowych, legionistom polskim i wszystkim walczącym w I wojnie światowej oraz w latach 1918-1921: obrońcom Lwowa, żołnierzom Powstania Wielkopolskiego i Powstań Śląskich oraz bohaterom wojny polsko-bolszewickiej.

Mamy nadzieję, że wzorem Ojców Niepodległości – Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego – Polacy porzucą spory, by wspólnie świętować ten radosny jubileusz w jedności i pojednaniu.

Sport od zawsze umożliwiał manifestowanie swojego przywiązania do Ojczyzny. Przedsięwzięcie zrealizowane przez Tur 1921 Turek, jest pięknym symbolem uczczenia tego ważnego dla każdego Polaka wydarzenia.Partner Techniczny OZPN Konin