Komunikat Wydziału Gier

2018-03-07 13:41:33, Grzegorz Pawlak

Wielkopolska Liga Trampkarza C2

Od sezonu 2018/2019 powstaje wielkopolska liga Trampkarza Młodszego. Awans do tej ligi uzyska zwycięzca z grupy mistrzowskiej Młodzika Starszego D1. Istnieje realna szansa, że z racji tego, że jest to nowy twór taki awans może uzyskać jeszcze kilka drużyn z tej grupy. Awanse i spadki zawsze po zakończeniu całego sezonu rozgrywkowego. Bliższych informacji udzieli biuro KOZPN w Koninie.

Spadki i awanse w grupach młodzieżowych

Wydział Gier informuje, że od sezonu 2018/2019 w klasach rozgrywkowych grup młodzieżowych od juniora młodszego do młodzika młodszego będzie obowiązywał następujący system spadków i awansów.

W pierwszej rundzie (jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba drużyn) w każdej klasie rozgrywkowej nastąpi podział na trzy grupy - grupę mistrzowską i grupę I, II (podział terytorialny). W grupie mistrzowskiej prawo gry będą miały drużyny które w poprzednim sezonie występowały już w tej grupie za wyjątkiem ostatniej drużyny tej grupy, która zanotuje spadek i zostanie przydzielona do grupy I lub II (terytorialnie) oraz zwycięzcy grupy I i grupy II.

Przykład: W grupie mistrzowskiej Młodzika Młodszego występuje 5 drużyn. Po sezonie awans uzyskują 4 drużyny do grupy mistrzowskiej Młodzika Starszego i zwycięzcy z grupy I i II.

W razie pytań proszę o kontakt z biurem KOZPN w Koninie.

Podział Orlików E1 i E2 oraz Żak F1 i F2

Wydział Gier informuje w jaki sposób będą przedstawiały się rozgrywki w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 w grupach Orlik E1, E2 i F1, F2.

Orlik E1

Podzielono kluby na II Grupy:

  Grupa I
 1. Akademia Reissa Konin
 2. SKP Słupca
 3. Sokół Kleczew
 4. ZKS Zagórów
  Grupa II
 1. Olimpia III Koło
 2. Wicher Dobra
 3. Piast Grodziec
 4. Oranje Sport Konin

Ze względu na dużą liczbę drużyn w kategorii rozgrywkowej Orlik E1 WG w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 podzielił drużyny na 8 grup. Po rundzie jesiennej zgodnie z założeniami mistrzowie tych grup powinni spotkać się w grupie mistrzowskiej i rozegrać pomiędzy sobą 8 turniejów które wyłonią mistrza KOZPN Konin. Jednak WG doszedł do wniosku, że fizycznie nie jesteśmy w stanie tego zrobić ponieważ liczba meczów podczas jednego turnieju wynosiła by 28 kolejek i czas jednego turnieju byłby zbyt długi. Z tego powodu 8-miu zwycięzców podzielono na dwie grupy (grupa I i grupa II). Każda z grup rozegra po 4 turnieje. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup będą walczyć o miejsca 1-4 natomiast drużyny z miejsc 3 i 4 tych grup o miejsca 5-8. W tym celu zostanie zorganizowany turniej finałowy dla całej ósemki, który rozstrzygnie ostateczne miejsca w tej kategorii rozgrywkowej. Turniej finałowy zostanie zorganizowany w dniu 8 czerwca 2018.

Orlik E2

  Ustalono że będzie I Grupa Mistrzowska:
 1. SKP Słupca
 2. Wicher Dobra
 3. Olimpia I Koło
 4. Oranie I Sport Konin
 5. Górnik I Konin

W tej klasie rozgrywkowej wszystkie drużyny (wszystkie grupy) rozpoczynają rozgrywki od początku czyli bez zdobyczy punktowych z rundy jesiennej sezonu 2017/2018, które zostają anulowane.

W rozgrywkach ŻAK F1, oraz w rozgrywkach ŻAK F2, pozostają na takich samych warunkach i zasadach jak w rundzie jesiennej.

W tej klasie rozgrywkowej wszystkie drużyny kontynuują rozgrywki zgodnie ze zdobyczami punktowymi z rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

Terminarze

Wydział Gier KOZPN Konin prosi wszystkich trenerów, którzy są trenerami dwóch lub więcej drużyn bądź są czynnymi zawodnikami o wnikliwe przeanalizowanie wszystkich terminarzy celem weryfikacji. W przypadku gdy jakieś terminy się pokrywają prosimy w terminie do 15 marca 2018 o e-mailową informację do biura KOZPN Konin.