Rusza Mobilna Akademia Młodych Orłów

2018-03-25 11:00:00, Marcin Woźniak - Wydział Szkolenia

Mobilna Akademia Młodych Orłów, czyli nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów, rozpoczyna działalność w woj. wielkopolskim. Start już 4 kwietnia.

W lutym 2018, na konferencji w Warszawie, PZPN zaprezentował nowe projekty Departamentów Szkolenia oraz Grassroots, których celem ma być podniesienie świadomości oraz jakości piłkarskiej edukacji. Jednym z trzech nowym projektów, które skoncentrowane są na szkoleniu jest Mobilna Akademia Młodych Orłów.

W specjalnych jednostkach mobilnych do każdego powiatu dotrze dwóch trenerów wyposażonych w sprzęt piłkarski. W trakcie spotkań inspirować będą nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – powiedziała Magdalena Urbańska, Dyrektor Departamentu Grassroots PZPN.

Zespoły trenerskie będą identyfikowały lokalne talenty oraz służyły kształceniu trenerów. Bazować będą na jednolitym programie przekazując najnowsze trendy szkoleniowe oraz prowadząc praktyczne pokazy treningów. W trakcie całego roku zaplanowano 1920 wizyt w całym kraju. Zespoły zawitają do każdego powiatu dwa razy w ciągu 12 miesięcy.

Mobilna Akademia Młodych Orłów opiera się na dwóch filarach:

I filar:

  • Prawidłowe utrzymanie procesu szkolenia dzieci i młodzieży (chłopców i dziewcząt) w Polsce: AMO (6-11), wojewódzkie związki piłki nożnej (13-15), Młodzieżowe Reprezentacje Polski (15-18)
  • Regularne szkolenie udoskonalające zawodników reprezentacji wojewódzkich i przyszłych zawodników reprezentacji Polski
  • Obserwacja i dalsza selekcja zawodników do Reprezentacji Młodzieżowych
  • Praca wychowawcza- pokazanie drogi jak zostać profesjonalnym zawodnikiem
  • Systematyczne uaktualnianie bazy reprezentantów województw oraz Polski

II filar

  • Systematyczne dokształcanie trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą
  • Edukacja trenerów klubowych oraz nauczycieli szkolnych
  • Jednolity Program Szkolenia - wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości poprzez realizację programu

Harmonogram szkoleń w Wielkopolsce

Pod koniec marca na stronie Wielkopolskiego ZPN oraz portalu Łączy Nas Piłka zostanie podany pełen harmonogram 12 szkoleń, które odbędą się w kwietniu na terenie całego województwa. W tym miejscu serdecznie zachęcamy do współpracy lokalne samorządy, kluby oraz szkoły, które chciałyby zorganizować szkolenie na terenie swojej gminy.

Wszelkich niezbędnych informacji udzielą trenerzy:

Błażej Czyżewski tel. 501 557643, mail:blazej.czyzewski@pzpn.pl

Jakub Wojtkowiak tel. 501 557 561, mail: jakub.wojtkowiak@pzpn.plPartner Techniczny OZPN Konin