Kto zagra w finale Pucharu Polski?

2018-04-02 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Rywalizacja w Pucharze Polski na szczeblu OZPN Konin wchodzi w decydującą fazę. 4 kwietnia poznamy finalistów. Na tym etapie w rozgrywkach występują dwa kluby reprezentujące III ligę, jeden zespół IV-ligowy oraz klub z klasy okręgowej. Patrząc na ranking OZPN Konin kandydatami do gry w finale są Sokół Kleczew (I miejsce w rankingu) oraz Górnik Konin (II miejsce), zespoły, które bez większego wysiłku znalazły się w najlepszej czwórce okręgu. Jednak SKP Słupca (VIII miejsce) udowodnił, że zawodników stać na sprawienie niespodzianki, a Kazimierz Polonus Biskupi (IX miejsce) raz już znalazł patent na wyeliminowanie rywala z wyższej ligi.

Sokół Kleczew w drodze do półfinałów mierzył się z zespołami z A-klasy. Żaden z rywali nie był nawet bliski sprawienia niespodzianki. Z kolei Górnik Konin awansował do 1/2 Pucharu Polski bez straty gola. Trudniejsze zadanie stało przed Słupeckim Klubem Piłkarskim, który w ćwierćfinale musiał się zmierzyć z liderem IV ligi, Victorią Września. Polonus Kazimierz Biskupi jest aktualnie autorem największej niespodzianki tegorocznej edycji Pucharu, ponieważ wyeliminował dobrze dysponowanego, Tura 1921 Turek, rywala z wyższej klasy rozgrywkowej.

Półfinały, 4 kwietnia 2018r.

  • 16.30 SKP Słupca – Górnik Konin
  • 16.30 Sokół Kleczew – Polonus Kazimierz Biskupi (mecz przeniesiony do Kleczewa ze względu na zły stan murawy w Kazimierzu Biskupim)


Wielkopolski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zwycięzca rozgrywek w okręgu konińskim zmierzy się z wygranym w strefie poznańskiej. W strefie poznańskiej rywalizacja jest na takim samym poziomie. O wejście do finału walczyć będą pary: Tarnovia Tarnowo Podgórne - Polonia Środa Wlkp. i Kotwica Kórnik - Mieszko Gniezno.Partner Techniczny OZPN Konin