Znamy zdobywcę Złotej Rękawicy

2018-08-26 20:00:00, Rafał Osajda, Grzegorz Łyczak - Komisja ds. Marketingu

"Złota rękawica" to drugi z plebiscytów prowadzonych przez OZPN Konin. Publikujemy oficjalne wyniki pierwszej edycji tego konkursu, który obejmuje sezon 2017/2018. Zasady  są analogiczne do Złotego Buta - z tym, że w tym przypadku znaczenie mają czyste konta zachowane przez bramkarzy.

O ile w przypadku Złotego Buta, w minionym sezonie rywalizację z dużą przewagą wygrał Kamil Krysiak z MKSu Dąbie, o tyle w przypadku bramkarzy rywalizacja była bardzo zacięta. Świadczy o tym choćby fakt, że przy pierwszej publikacji popełniliśmy błąd. Ten jednak szybko wychwycili kibice. Dziękujemy za to bardzo i przepraszamy za zamieszanie.

Ostatecznie wygrał Bartosz Kordylewski z Olimpii Koło, który w sezonie zachował aż 14. czystych kont. Tuż za Nim uplasował się Hubert Świtalski z Sokoła Kleczew, który 10. razy w sezonie grał na zero z tyłu. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tobiasz Nowicki z Victorii Września, który również 10. razy schodził z boiska niepokonany.Za podium znalazł się doświadczony bramkarz Tura 1921 Turek - Dariusz Brzostowski, który w rozgrywkach IV ligi nie dał się pokonać 8. razy.

Na kolejnym miejscu znalazł się kolejny bramkarz z okręgówki - Jakub Matczak z Wilków Wilczyn. Gorsza runda wiosenna Kasztelanii Brudzew poskutkowała ostatecznie większą liczbą straconych goli i spadkiem Mateusza Sobczaka na siódme miejsce. Bramkarz Kasztelanii po rundzie jesiennej był liderem.

Siódme miejsce zajął Dominik Kąkolewski z Górnika Konin. Sześć czystych kont w sezonie w III lidze to bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że bramkarz Górnika do drużyny dołączył wiosną, a sam Górnik walczył o utrzymanie. Wydaje się więc, że gdyby Kąkolewski był w Górniku od początku sezonu - biłby się o zwycięstwo.

Ósma i dziewiąta pozycja to bramkarze występujący w A-klasie. Jakub Ziółkowski z Victorii II Września i Bartosz Pera z Orlika Miłosław 7. razy zachowali w lidze czyste konto.

Pierwszą dziesiątkę zamyka bramkarz Płomienia Nekla - Artur Siejak, który na zero z tyłu zagrał również 7. razy.

Zasady są analogiczne do rankingu najlepszych strzelców. Liczbę czystych kont bramkarza dzielimy przez ilość spotkań drużyny, a następnie mnożymy razy współczynnik specyficzny dla danej ligi. W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze - decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika -powiedział Rafał Osajda, autor rankingu oraz Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

Zarząd OZPN Konin gratuluje bramkarzom ujętym w zestawieniu. Słowa uznania kierujemy dla zwycięzcy rankingu, któremu wręczymy pamiątkową statuetkę oraz nagrody rzeczowe. W związku z błędem, który popełniliśmy postanowiliśmy również uhonorować specjalnym wyróżnieniem zdobywcę drugiego miejsca - Huberta Świtalskiego.

Konkurs na "Złotą Rękawicę" również będzie realizowany w sezonie 2018/2019.

Opracowanie zestawienia: Rafał Osajda, Komisja ds. Marketingu OZPN Konin.

Projekty graficzne: Grzegorz Łyczak, Komisja ds. Marketingu OZPN Konin.

Partner Techniczny OZPN Konin