Wywiad z Kamilem Krysiakiem, zdobywcą Złotego Buta 2018

2018-09-02 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

1 września z rąk Grzegorza Pietrzaka, Prezesa OZPN Konin, Kamil Krysiak z MKS Dąbie, odebrał statuetkę Złotego Buta oraz nagrody rzeczowe od naszego Partnera Technicznego Acerbis Sport i Orlico Sport. Przypomnijmy, że Kamil Krysiak jako najlepszy strzelec konińskich lig w sezonie 2017/2018 w 24 meczach klasy A zdobył 42 bramki. Rafał Osajda, Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin, odbył rozmowę z Kamilem

(Rafał Osajda) Gratuluję zdobycia Złotego Buta OZPN Konin. Jak zapewne wiesz, przez cały sezon byłeś liderem wśród strzelców. Czy byłeś zaskoczony takim przebiegiem rywalizacji?

(Kamil Krysiak) Szczerze mówiąc nie spodziewałem się na początku sezonu. Później sobie uświadomiłem na koniec rundy jesiennej, że mogę zdobyć Złotego Buta i tak się stało.W minionym sezonie zdobyłeś imponującą liczbę 42. bramek. Jak ten wynik ma się do Twoich poprzednich wyników? Czy jesteś równie skuteczny co sezon, czy to ten był dla Ciebie wyjątkowo udany?

Tak, był wyjątkowy, ale to dzięki drużynie osiągnąłem taki wynik. W poprzednich sezonach również byłem skuteczny, ale nie tak bardzo jak w ostatnim sezonie.

A-klasa, w której grałeś w minionym sezonie to liga, w której grają zarówno gracze z przeszłością w grupach młodzieżowych, jak i zawodnicy, w którzy swoją przygodę z piłką rozpoczęli w wieku seniorskim. Jak było z Tobą? Kiedy zacząłeś trenować?

Ja karierę piłkarską rozpocząłem w wieku 9 lat, wtedy pierwszy raz poszedłem na trening do klubu.

Czy MKS Dąbie jest jedynym klubem, w którym grałeś?

MKS nie jest jedynym klubem w którym grałem. Reprezentowałem również barwy Zrywu Dąbie, Kasztelanii Brudzew oraz Olimpii Koło.

Jakim typem napastnika jesteś? Twoje bramki padają po Twoich indywidualnych akcjach, czy też jesteś typowym „egzekutorem”, wykańczającym akcje drużyny?

Jak na to spojrzeć to ciężko odpowiedzieć. To zależy od sytuacji na boisku, czasem kończę akcje drużyny bramką, czasem sam wypracowuje sytuacje bramkową. Można powiedzieć, że jestem napastnikiem wszechstronnym.

W jaki sposób padła Twoja najpiękniejsza bramka?

Moja najpiękniejsza bramka padła w Derbach Dąbia z KP Zryw Dąbie, kiedy to dostałem piłkę dorzuconą na 11 metr pola karnego i uderzyłem piłkę z przewrotki. Miło wspominam ten dzień, bo takie bramki nie padają często w meczach, tym bardziej derbowych.Twój klub nie awansował do klasy okręgowej. Czy czujesz się rozczarowany? Jakie macie cele na nadchodzący sezon?

Tak, troszkę rozczarowany byłem tak jak każdy z drużyny, walczyliśmy do samego końca lecz nie udało się nam osiągnąć wyznaczonego celu. Na ten sezon mamy cel tylko jeden.. AWANS!
 

A Ty? Chcesz ponownie walczyć o tytuł króla strzelców?

Myślę, że będę się starał strzelić jak najwięcej bramek, aby drużyna i trener byli zadowoleni z mojej postawy na boisku.

Czy w związku z Twoją skutecznością pojawiły się propozycję gry w innych klubach? Czy sam zamierzasz spróbować swych sił w wyższej lidze?

Tak było zainteresowanie innych klubów, ale odmówiłem na tą rundę z powodów prywatnych. Ciężko pogodzić studia z piłką nożną.

Którego z zawodowych piłkarzy najbardziej podziwiasz? Czy masz swojego idola?

Tak, jeśli chodzi o rodaka to oczywiście Robert Lewandowski, a z piłkarzy zagranicznych zaimponował mi Kylian Mbappe swoją skutecznością w tak młodym wieku.

Piłka nożna na naszym poziomie, to sport amatorski. Jak jest u Ciebie z frekwencją treningową i meczową? Jak godzisz treningi z życiem prywatnym?

Studiuje w Poznaniu, ale staram się być przynajmniej na jednym treningu z drużyną, a w tygodniu trenuje indywidualnie.

Kogo typujesz na mistrza swojej grupy A-klasy w nadchodzącym sezonie?

To oczywiste, że kibicuję swojemu klubowi, ponieważ w nim gram

Czego możemy życzyć Tobie i Twojemu klubowi w nadchodzącym sezonie?

Jak najlepszych wyników oraz jak najmniej kontuzji.

Gratulujemy Kamilowi i wraz z nowym sezonem rozpoczynamy trzecią edycję naszego plebiscytu.

Partner Techniczny OZPN Konin