Nie jesteś zalogowana/y

Login:

Hasło:

Email Zarządu: zarzad.kskonin@wp.pl
Email Komisji Szkoleniowej: szkolenie.kskonin@gmail.com
WERYFIKACJA SĘDZIÓW

Uchwała nr IV/56 z dnia 19 i 25 września 2006 roku

Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie rozwiązania struktur sędziowskich w związkach piłki nożnej i przeglądu kadr sędziowskich

Na podstawie § 33 pkt r) postanawia się, co następuje:

Z dniem zakończenia rozgrywek rundy jesiennej w sezonie 2006/2007 rozwiązuje się wszystkie struktury sędziowskie i ich władze (Zarządy Kolegium Sędziów/Wydziały Sędziowskie) w związkach piłki nożnej.
Sędziowie rzeczywiści, którzy nie ukończyli 65 roku życia, należący do struktur, o których mowa w pkt 1, podlegają przeglądowi kadr sędziowskich.
Po dokonaniu przeglądu kadr sędziowskich nastąpi powołanie lub wybór nowych władz sędziowskich (Zarządy Kolegiów Sędziów/Wydziały Sędziowskie) w Związkach Piłki Nożnej.
Sędziowie I i II ligi poddają się przeglądowi kadr sędziowskich w terminie do dnia 20 lutego 2007 roku, zaś sędziowie III ligi i niższych klas rozgrywkowych w terminie do dnia 28 lutego 2007 roku.
W każdym związku piłki nożnej musi być powołana Komisja ds. przeglądu kadr sędziowskich, zwana dalej "Komisją" składająca się z 5 osób, nie będących obecnie lub w przeszłości sędziami piłkarskimi.
Przewodniczącym Komisji jest Prezes Związku Piłki Nożnej, a gdy był on sędzią piłkarskim - Wiceprezes wyznaczony przez Zarząd Związku.
W skład Komisji wchodzi obowiązkowo Rzecznik Etyki Związku Piłki Nożnej.
W pracach Komisji mogą uczestniczyć w charakterze obserwatorów:

"mąż zaufania sędziowskiego" wywodzący się ze środowiska sędziowskiego, ale nie będący przewodniczącym związkowej struktury sędziowskiej,
obserwator PZPN d.s. przeglądu kadr sędziowskich znajdujący się na liście 16 osób wybranych przez Zarząd PZPN, stanowiącej zał. nr 1 do nin. Uchwały.
Obsługę administracyjną Komisji zapewnia Biuro Związku Piłki Nożnej.
Każdy sędzia rzeczywisty, który nie ukończył 65 roku życia może złożyć do Komisji wniosek o powtórne przyjęcie do organizacji sędziowskiej, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do nin. Uchwały.
Do czasu uzyskania akceptacji wniosku, o którym mowa w pkt 10, sędzia rzeczywisty nie może realizować pełnionej dotychczas przez siebie funkcji w środowisku sędziowskim.
W przypadku złożenia wniosku o powtórne przyjęcie do organizacji sędziowskiej przez sędziego w stosunku do którego prowadzone jest postępowanie prokuratorsko - sądowe, postępowanie przed Komisją zawiesza się.
Akceptacja wniosku sędziego rzeczywistego, o którym mowa w pkt 10, następuje w formie decyzji nie wymagającej uzasadnienia.
W terminie 14 dni od otrzymania negatywnej decyzji wraz z uzasadnieniem sędzia rzeczywisty może złożyć odwołanie do Centralnej Komisji ds. przeglądu kadr sędziowskich działającej w ramach PZPN, zwanej dalej "Centralną Komisją".
Sprzeciw co do akceptacji wniosku sędziego rzeczywistego może złożyć Zarząd ZPN, kierując go do natychmiast do Centralnej Komisji.
Centralna Komisja składa się z 5 osób powołanych przez Zarząd PZPN, w tym Rzecznika Etyki PZPN.
Posiedzenia Komisji i Centralnej Komisji są niejawne. Przed wydaniem jednak decyzji negatywnej należy umożliwić sędziemu złożenie wyjaśnień.
Po przejściu procedury powtórnego przyjęcia do organizacji sędziowskiej, sędzia zachowuje te same, posiadane wcześniej uprawnienia do prowadzenia zawodów, a także zalicza mu się wyniki dotychczasowych sprawdzianów kondycyjnych i teoretycznych.
Komisje prowadzą ewidencję akceptowanych wniosków, negatywnych decyzji i dokumentacji istniejącej w poszczególnych sprawach.
Niniejsza Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Prezes PZPN Michał Listkiewicz


Wniosek, który musimy złożyć będzie rozdany na spotkaniu 9 grudnia, jest również dostępny na stronie www.wzpn.poznan.pl/kswzpn
Więcej szczegółów na spotkniu świątecznym.

Dodał: Sekretarz KS KOZPN, dnia 26.11.2006, 15:54:43


Tylko osoby zalogowane mogą czytać i dodawać komentarze

Kolegium Sędziów Konińskiego OZPN Strona główna Kontakt Mapa strony RSS www.koninskiozpn.pl/sedziowie KS OZPN Konin na FB