Hasło:

Email Zarządu: zarzad.kskonin@wp.pl
Email Komisji Szkoleniowej: szkolenie.kskonin@gmail.com
Uściślenie przepisów w kategorii Orlików i Żaków

W związku z pojawiającymi się rozbieżnościami i różną interpretacją przepisów przez trenerów, Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego ZPN postanowił ujednolicić zasady rozgrywania meczów w kategorii Żaków oraz Orlików.

Rozgrywki odbywają się według zasad zapisanych w Unifikacji Organizacji Współzawodnictwa i Szkolenia Dzieci i Młodzieży przyjętej przez PZPN. Wersją obowiązującą są przepisy rozszerzone o wytyczne sędziów. Zgodnie z nimi sporne sytuacje rozpatrywane są następująco:

• liczba zawodników - w Żakach zespoły występują w składach pięcioosobowych. Maksymalna liczba graczy rezerwowych ograniczona jest protokołem meczowym. Sugeruje się natomiast korzystanie z optymalnej liczby 9-10 zawodników na turniej,
  • wznowienie gry z autu - zawodnik nie może zdobyć bramki bezpośrednio z autu, może to jednak uczynić przy kolejnym kontakcie z piłką po wprowadzeniu przez siebie piłki do gry. Do uznania bramki nie jest konieczne dotknięcie piłki przez innego zawodnika,
  • zagranie piłki przez bramkarza - w przypadku wznowienia gry z tzw. "piątki", musi zostać ono dokonane nogą z podłoża, a zagrana piłka musi zostać dotknięta przez innego zawodnika na połowie zespołu wznawiającego grę. Przy kontynuacji gry po interwencji bramkarza (złapaniu piłki w ręce), może on wznowić grę ręką lub nogą lecz musi zagrać piłkę na własnej połowie. Natomiast kiedy bramkarz uczestniczy w akcji z pozostałymi zawodnikami swojego zespołu grając nogą, może piłkę zagrać na połowę przeciwnika. W przypadku zagrania nieprawidłowego sędzia odgwizduje rzut wolny pośredni dla przeciwnika z linii środkowej boiska.

Szczegółowe zapisy obowiązującej Unifikacji wraz z wytycznymi w załączniku. Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego, w porozumieniu z Kolegium Sędziów Wielkopolskiego ZPN, zobowiązuje wszystkich trenerów i arbitrów do wydrukowania dokumentu i posiadania go w trakcie rozgrywek!

Link do artykułu na stronie WZPN.

Dodał: Marcin Woźniak, dnia 10.10.2017, 23:40:45

Tylko osoby zalogowane mogą czytać i dodawać komentarze

Kolegium Sędziów Konińskiego OZPN Strona główna Kontakt Mapa strony RSS www.koninskiozpn.pl/sedziowie KS OZPN Konin na FB