Europejski Tydzień Sportu - Bądź Aktywny

2016-09-09 23:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

W dniach od 10 do 17 września odbędzie się II edycja Europejskiego Tygodnia Sportu. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Zachęcamy kluby OZPN Konin do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa ta powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

Jak się zaangażować?

  1. Zorganizujcie wydarzenie sportowe w terminie od 10 do 17 września br.
  2. Zgłoście je poprzez formularz umieszczony na www.etspolska.pl- Wasza impreza stanie się częścią Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego w całej Unii Europejskiej! Wydarzenia można zgłaszać do końca trwania obchodów tj, do 17 września 2016 roku.
  3. Wygrajcie atrakcyjne nagrody – weź udział w konkursie fotograficznym FotoAktywność!

Wszystkie szczegóły dotyczące inicjatywy i tego, jak wziąć udział w ETS znajdą się na stronie www.etspolska.pl

Realizacja licznych inicjatyw i działań będzie przebiegać na różnych szczeblach (unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym) z udziałem różnych podmiotów. Tegoroczna ceremonia otwarcia obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się 10 września br. w Koszycach. Nadrzędny temat kampanii, czyli „#BeActive”, powinien zapewnić ramy odniesienia dla wszystkich wydarzeń i działań realizowanych w ciągu całego roku.

Zosia Klepacka, Jerzy Janowicz, Oktawia Nowacka, Czesław Lang, Marta Domachowska, Maciej Lepiato, Justyna Kozdryk i Artur Siódmiak– to ambasadorowie Europejskiego Tygodnia Sportu., którzy zachęcają do aktywności fizycznej.