Sokół Kleczew zwycięzcą Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN!

2023-06-20 15:08:58, CMS

Piłkarze prowadzeni przez Łukasza Cichosa wywalczyli czwarty Puchar Polski w historii klubu. Zespół z powiatu konińskiego pokonał na własnym terenie Unię Swarzędz 2:0. Tym samym drużyna z Kleczewa zapewniła sobie miejsce w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi ekipy ze Swarzędza, która kilkukrotnie zbliżyła się do bramki gospodarzy. Później jednak inicjatywę przejęli kleczewianie, którzy coraz groźniej atakowali. Efektem tego był gol otwierający spotkanie. W 14. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Krystian Pawlak. Trafienie nie osłabiło apetytu gospodarzy, którzy kreowali kolejne okazje. Po jednej z wrzutek w pole karne zawodnik Unii zagrał ręką, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Tomasz Kowalczuk stanął oko w oko z Mateuszem Kustoszem, jednak górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz Unii, który popisał się dobrą interwencją. Tym samym pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:0.

Na drugą połowę piłkarze gości wychodzili z planem, by zdobyć gola jako pierwsi. Ten cel szybko trzeba było zrewidować, gdyż w 50. minucie Michał Zimmer celnym strzałem głową podwyższył prowadzenie gospodarzy. W kolejnych minutach gra się zaostrzyła. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak nie były one bardzo konkretne. Goście próbowali gonić wynik, jednak nie mieli do tego argumentów. Tym samym to gospodarze mogli się cieszyć po ostatnim gwizdku. – Cały sezon pracowaliśmy, żeby ten puchar na koniec podnieść i cieszyć się z wygranej – powiedział po meczu Michał Zimmer – Mecze ligowe [z Unią] pokazały nam jak przeciwnik gra w piłkę i przystosować się do tego – podkreślił.

Sokół Kleczew – Unia Swarzędz 2:0 (1:0)
Bramki: 14’ Pawlak, 50’ Zimmer