Michalina Diakow posędziuje mecz Ligi Mistrzów

2017-10-10 21:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Tropem Szymona Marciniaka na europejskie areny kroczą kolejni, polscy sędziowie. Wśród nich jest Michalina Diakow, reprezentująca Kolegium Sędziów w Koninie. 10 października została wyznaczona przez UEFA jako sędzia techniczny w meczu 1/16 Ligi Mistrzów Kobiet, który zostanie rozegrany pomiędzy Manchester City - St. Polten. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 20.00 w Manchesterze.

Jest to kolejne wyróżnienie ze strony federacji piłkarskiej dla Michaliny Diakow. W minionym tygodniu w meczu Medyk Konin – Olimpique Lyon sędzia z KS w Koninie pełniła z ramienia PZPN rolę oficera łącznikowego sędziów (RLO).

Michalina Diakow jest już uznaną sędzią w Polsce, o czym świadczy tytuł najlepszej sędzi Ekstraligi Kobiet w roku 2016r.

Zarząd OZPN Konin oraz Zarząd Kolegium Sędziów w Konie gratulują Michalinie Diakow olbrzymiego wyróżnienia i życzą powodzenia na europejskich stadionach.

Kolegium Sędziów z Konina zyskuje coraz większe uznanie na polskiej i europejskiej mapie piłkarskiej. Przypomnijmy, że w lipcu Zarząd PZPN mianował Pawła Woźniaka, Przewodniczącego Kolegium Sędziów z Konina, na Delegata Meczowego ds. Bezpieczeństwa na szczeblu centralnym ( Ekstraklasa,1 liga oraz 2 liga) w sezonie 2017/18.

Zdjęcia: Dariusz Stoński