Medyk Konin w finale Pucharu Polski

2019-05-05 21:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

Medyk Konin pokonał w półfinale Pucharu Polski Górnik Łęczna 2:1 i zagra w wielki finale tych rozgrywek, gdzie zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. Tym samym Medyk ma realną szansę za zdobycie w tym sezonie podwójnej korony. Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kluczowych pojedynkach.

Tak spotkanie podsumowali trenerzy obu zespołów

Gratuluję mojej drużynie. Nareszcie dziewczyny nie dały się pobić, bo czasem miałem do nich pretensje o to, że dają się pobić jak dzieci. Nie mówię tu nawet o grze w piłkę, a o faulowaniu. Dziś zawodniczki się postawiły, a od 15. minuty zaczęły grać po męsku. Wcześniejsza strata bramki spowodowała, że ruszyły do przodu, bo nie miały nic do stracenia. Trudno ocenić samo spotkanie, bo emocje były duże. Najbardziej cieszę się z tego, że przetrwaliśmy bez kontuzji i po roku przerwy wracamy do finału. Jesteśmy szczęśliwi i gramy dalej – stwierdził na pomeczowej konferencji szkoleniowiec Medyka, Roman Jaszczak.

Jestem zawiedziony tym, w jak łatwy sposób potrafimy stracić bramkę. W szatni mówiłem, że Medyk nie jest w stanie nam zagrozić, że zagrozić sobie możemy tylko my sami. To, co jako cała drużyna wyprawiamy w ostatnich meczach w defensywie, woła o pomstę do nieba. Musimy to poprawić i znów zacząć być monolitem w obronie. Mam nadzieję, że w kolejnym, już ligowym meczu się przełamiemy, bo na razie mamy serię dwóch remisów i dwóch porażek z rzędu – przyznał natomiast Szymon Gieroba, trener Górnika.

Medyk Konin - GKS Górnik Łęczna 2:1 (1:1)

Bramki: Kaletka 23, Kopińska 50 - Materek 12.

Żółte kartki: Gedgaudajte, Kaletka, Kopińska, Zając - Jelencić, Materek, Grabowska.

Medyk: Busch - Zając, Maskiewicz, Sałata, Lukas, Kaletka, Gedgaudajte, Pakulska (77 Chudy), Chudzik, Gawrońska, Kopińska.

Górnik: Kowalska - Dyguś, Balcerzak, Guściora, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Sikora (83 Górnicka), Materek, Grabowska, Kamczyk (90+3 Grec).

Sędziowała: Monika Mularczyk.