Tobiasz Nowicki zdobywcą Złotej Rękawicy OZPN Konin 2019

2019-08-06 23:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

W drugiej edycji Złotej Rękawicy OZPN Konin bezkonkurencyjny okazał się Tobiasz Nowicki z IV-ligowej Victorii Września. W całym sezonie aż 14. razy zachował czyste konto. W zestawieniu zabrakło ubiegłorocznego zwycięzcy, Bartosza Kordylewskiego z Olimpii Kolo. Olimpia po awansie z klasy okręgowej zderzyła się z IV liga, zajmując miejsce w strefie spadkowej, jednak dzięki wycofaniu z ligi kilku drużyn, nadal będzie grać na czwartoligowych boiskach.

Victoria Września Tobiasza Nowickiego również występowała w IV lidze. Mimo, iż nie zajęła miejsca w czubie tabeli, to jednak liczba czystych kont drużyny była czołowym wynikiem całej ligi. Tobiasz przez cały sezon pewnie zajmował pozycję lidera, której nie oddał do końca rozgrywek - powiedział Rafał Osajda, autor rankingu Złota Rękawica.W drugiej edycji wiceliderem został Hubert Świtalski z Sokoła Kleczew, który przed rokiem również był drugi.

Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Szymański z Tura 1921 Turek. Jesień pod względem czystych kont była dla tego zawodnika obiecująca, była nawet szansa na objecie prowadzenia. Wiosną jednak Tur tracił więcej bramek niż jesienią i ostatecznie Szymański zakończyk sezon na trzecim miejscu w tej klasyfikacji.

Tuz za podium pierwszy reprezentant klasy okręgowej - Dawid Pawlak z Czarnych Ostrowite, który w lidze nie dał się pokonać 10-krotnie.

Również 10-razy czyste konto zachował Adam Staszak z Czarnych Brzeźno. Czarni Brzezno wystepują w A-klasie, stad niższe miejsce względem Czarnych Ostrowite.

Szóstą pozycję zajął drugi reprezentant z Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej - Michał Horbiński z Polonusa Kazimierz Biskupi. 8 czystych kont w sezonie to czołowy wynik w regionie w tej lidze.

7. miejsce zajał bramkarz mistrza klasy okręgowej - Zjednoczonych Rychwał. Michał Jankowski 9. razy schodził z boiska bez straty gola.

To tyle samo co bramkarze A-klasowi, którzy zajęli 8. i 9. miejsce. Byli to odpowiednio Łukasz Szymański z MKSu Dąbie i Jakub Ziółkowski z Victorii II Września. Warto zatem zauważyć, iż w najlepszej 10. regionu znaleźli się bramkarze obu seniorskich drużyn wrzesińskiej Victorii.

Pierwsza dziesiątkę zamyka Kamil Ziemlacz z GKSu Sompolno.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i trzymamy kciuki, by golkiperzy z naszego regionu w przyszłym sezonie dostarczyli kibicom niezwykłych interwencji - podsumował tegoroczne zestawienie, Rafał Osajda.

Rafał Osajda - autor rankingu

Grzegorz Łyczak - grafika
Partner Techniczny OZPN Konin