Program "Szacunek"

2013-09-23 11:48:11, Lidia Rakowska

„ Czy wiesz, że połowie dzieci uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych towarzyszy presja, krzyk, wytykanie błędów i strach przed ich popełnianiem, nadmierne oczekiwania i negowanie indywidualnych decyzji oraz kierowanie nimi poprze ciągłe rozkazywanie ".

„ Oprócz tego dostrzega się zbyt często ogromną presję wyniku wywieraną na młodych zawodników, muszą wygrać za wszelką cenę a przecież wynik nie może być głównym celem ,tutaj chodzi o naukę i zabawę"

Howard Web

Wynik jest ważny w wieku 15-16 lat, bardzo ważny w wielku 17-18 lat , jest celem w wieku seniorskim. Ponieżej 15 roku wynik nie ma znaczenia. Liczy się nauka, rozwój indywidualnych predyspozycji, nieograniczona możlliwość popełniania błędów, ryzyko i kreatywność, gra poprzez kiwanie i dryblowanie, utrzymywanie i rozgrywanie piłki, nieskrępowane podejmowanie indywidualnych decyzji.

Film Respect / Szacunek został stworzony z potrzeby pokazania tych problemów, uwydatnia je oraz przedstawia komentarze znanych piłkarskich osobistości. Pokazuje negatywne zachowania w stosunku do zawodników i sędziów oraz ich katastrofalne skutki na psychikę rozwijającego się dziecka. OBOWIĄZKOWA LEKTURA DLA KAŻDEGO !!!

{youtube}x384NwfFctM{/youtube}