85-lecie Victorii Września

2016-06-20 10:01:28, Bartłomiej Tarłowski

85-lecie Victorii Września

W minioną sobotę klub Victoria Września obchodził 85-lecie swojego istnienia. Podczas uroczystego wydarzenia Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej reprezentowali: Grzegorz Pietrzak, Prezes KOZPN, Robert Nadgrodkiewicz, Wiceprezes KOZPN oraz Bartłomiej Tarłowski, członek Zarządu KOZPN.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej we wrzesińskim kościele farnym w intencji klubu. Bezpośrednio po mszy, Eugeniusz Nowicki, Prezes Victorii Września, wraz z pozostałymi członkami Zarządu, złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Potem przemaszerowano na stadion miejski, na którym odbyła się uroczysta akademia.

W trakcie części oficjalnej przypomniano historię Victorii, jej dokonania oraz postacie, które przez tyle dziesięcioleci współtworzyły wrzesiński klub. W kierunku władz Victorii skierowano wiele życzeń i gratulacji.

- Victoria to klub, który stawia na młodzież i z tej młodzieży może być dumny. W tym roku seniorom niewiele zabrakło do awansu, ale wierzę, że za 12 miesięcy wspólnie cieszyć się będziemy z tego faktu. W naszym okręgu jest niewiele klubów z taką metryką, dlatego życzę Wam wielu owocnych lat pracy i kolejnych okrągłych jubileuszy – powiedział Grzegorz Pietrzak, Prezes KOPZN.

Prezes OZPN Konin wręczył w imieniu związku na ręce Prezesa Victorii Września, pamiątkową paterę, list gratulacyjny oraz nagrodę w wysokości 1500 zł, jako talon na zakup sprzętu sportowego.

Grzegorz Pietrzak oraz Robert Nadgrodkiewicz, wręczyli w trakcie uroczystości odznaki KOZPN.

Złotą odznakę Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Dariusz Antkowiak, Edward Bączkowski, Michał Janiak, Waldemar Lewandowski, Grzegorz Łukaszewski, Mariusz Pierzchliński, Tomasz Reszelewski, Jacek Staszak i Vinko Treśćec.

Srebrną odznakę Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Andrzej Bonalski, Ryszard Lisiecki, Radosław Łabędzki, Zbigniew Nowicki, Arkadiusz Wojciechowicz i Mariusz Wojciński.

Z okazji swojego jubileuszu władze Victorii przygotowały prawdziwą gratkę dla swoich sympatyków. Było nią spotkanie towarzyskie miejscowej drużyny z Lechem Poznań. Kolejorz wraz z trenerem Janem Urbanem stawił się w najsilniejszym składzie, uszczuplonym jedynie o piłkarzy występujących na arenach Euro 2016.

W uroczystości udział wzięli obecni i byli zawodnicy klubu, działacze, kibice oraz przedstawiciele władz samorządowych i piłkarskich. Na stadionie obecny był Tomasz Kałużny burmistrz Wrześni, Waldemar Grzegorek, wicestarosta, a także Stefan Antkowiak prezes WZPN.

Zdjęcia i tekst: Bartłomiej Tarłowski, Wydział Marketingu OZPN Konin.