Sędziowie gotowi do sezonu

2016-08-06 00:04:00, Michał Majewski, Kolegium Sędziów OZPN Konin

Sędziowie z konińskiego okręgu są już gotowi do nowego sezonu. Zaliczyli egzaminy teoretyczne i biegowe oraz odbyli pierwsze szkolenia.

Nie tylko zawodnicy przygotowują się do startu nowych rozgrywek, sędziowie także. W minioną sobotę, 30 lipca czwartoligowcy, sędziowie okręgówki oraz niższych klas, którzy w nowym sezonie będą chcieli powalczyć o awans wybrali się na wojewódzkie egzaminy do Leszna. Tam w zdecydowanej większości zdali test biegowy i teoretyczny. Pozostali sędziowie konińskiego kolegium egzaminy zdawali w miniony poniedziałek w Koninie. Również w zdecydowanej większości je zaliczyli, osiągając wysokie wyniki. Zarówno podczas egzaminów w Lesznie, jak i Koninie nasi arbitrzy uczestniczyli w szkoleniach poświęconych nowym przepisom gry. Te zmieniły się bardzo mocno, dlatego zachęcamy do zapoznania się z tekstem na ten temat zamieszczonym na naszej stronie. - Zależy nam, by jak najwięcej osób związanych z piłką nożną w naszym okręgu zapoznało się z nowymi przepisami. Wierzę, że dzięki temu uda się ograniczyć ilość nerwowych sytuacji na boisku – mówi Paweł Woźniak, szef Kolegium Sędziów OZPN Konin.

Podczas szkolenia w Koninie omówiono wiele spraw organizacyjnych, które będą obowiązywać w nowym sezonie. Będzie kilka zmian, m.in. dostępna dla wszystkich będzie obsada sędziowska. W trakcie szkolenia przedstawiono także nowe władze Kolegium Sędziów oraz podziękowano ustępującemu zarządowi. Specjalne podziękowania odebrali sędziowie, którzy z końcem poprzedniego sezonu pożegnali się z gwizdkiem. Grzegorz Pietrzak, jak doskonale wiecie, został prezesem OZPNu, a Michał Wanjas od nowego sezonu będzie obserwatorem.


Szkolenie dotyczące zmian w przepisach gry w piłkę nożną przeprowadziła Michalina Diakow, szefowa komisji szkoleniowej Kolegium Sędziów OZPN Konin.


Grzegorz Pietrzak i Michał Wanjas zakończyli przygodę z sędziowaniem. W nowym sezonie pełnić będą już inne role. Pierwszy został szefem OZPNu, drugi dołączył do grona obserwatorów. Podczas poniedziałkowego szkolenia obaj odebrali podziękowania za wiele lat sędziowania.


Sprawy organizacyjne omówił Paweł Woźniak, przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.