Bramka dla Żaka

2016-12-06 22:00:00, Marcin Woźniak - Wydział Szkolenia

Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił program "Bramka dla Żaka", w ramach którego kluby mogą otrzymać bramki dla tej kategorii wiekowej zgodne z wprowadzoną unifikacją systemu rozgrywek. Wnioski o przyznanie sprzętu będą przyjmowane przez Wielkopolski ZPN do 20 grudnia.

Zgodnie z unifikacją systemu rozgrywek, od obecnego sezonu w kategorii żaków wprowadzono nowe, nieużywane dotąd bramki o wymiarach 3 x 1,55 metra. Dla wielu klubów zakup odpowiedniego sprzętu w krótkim czasie stanowił spore wyzwanie. Teraz naprzeciw potrzebom drużyn wychodzi futbolowa centrala. W ramach programu "Bramka dla Żaka", każdy klub prowadzący zespół w tej kategorii wiekowej i mający zarejestrowanych w niej co najmniej 10 zawodników, może otrzymać sprzęt od Związku.

Chcąc skorzystać z programu należy również posiadać konto na portalu Łączy Nas Piłka, poprzez który generowane są wnioski. Po ich wydrukowaniu i podpisaniu przez przedstawicieli klubów, należy je przesłać do Wielkopolskiego ZPN (do Wydziału Gier i Ewidencji) w celu dalszego procedowania. Termin nadsyłania wniosków wyznaczono na 20 grudnia. Bramki otrzyma każdy klub, który prawidłowo wypełni dokumenty. By pomóc w tym, Polski Związek Piłki Nożnej przygotował instrukcję "krok po kroku", z którą można zapoznać się (pobierz)