Rekordowa liczba uczestników kursu sędziowskiego

2017-02-27 22:00:00, Kolegium Sędziów

W minionym tygodniu rozpoczął się kurs dla kandydatek i kandydatów na sędziów piłkarskich. W kursie udział bierze aż 36 osób, z czego 10 to przedstawicielki płci pięknej. Jego ukończenie równoznaczne będzie ze zdobyciem uprawnień arbitra piłkarskiego.

Liczba wszystkich uczestników jest dla nas dużym sukcesem organizacyjnym. Jeśli pod uwagę weźmiemy inne okręgi, którym w tym roku udało się pozyskać zaledwie kilku kandydatów, to okręg koniński na tym tle prezentuje się rewelacyjnie. W poprzednim roku u nas było bardzo podobnie, ponieważ w kursie uczestniczyły zaledwie 3 osoby. Dlatego tak bardzo zależało nam na tym, aby tegoroczna edycja obfitowała w kandydatki i kandydatów na sędziów. Dla nowego Zarządu Kolegium Sędziów był to jeden z priorytetów – powiedział Paweł Woźniak, Przewodniczący Kolegium Sędziów OZPN Konin.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i promocję kursu. Działowi marketingu OZPN Konin, działaczom klubowym, urzędom miast i gmin, sędziom oraz lokalnym mediom, które pomogły nam dotrzeć do zainteresowanych – podsumowal Paweł Woźniak.