Wydział Gier podsumował rundę wiosenną

2017-06-30 23:00:00, Jarosław Kawka - Wydział Gier i Ewidencji

Sprawozdanie Wydziału Gier i Ewidencji Konińskiego OZPN za rundę wiosenną sezonu 2016/2017. W tym okresie WGiE prowadził rozgrywki w 10 klasach.

III LIGA KOBIET

Wydział Gier prowadził te rozgrywki w rundzie jesiennej. Od rundy wiosennej rozgrywki przejął Wydział Gier Wielkopolskiego ZPN.

KLASA OKRĘGOWA

W rozgrywkach udział brało 16 drużyn. Do rozgrywek zostało zgłoszonych 511 zawodników. Rozegrano ogółem 123 mecze. Wydział Gier zweryfikował 116 meczów zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 7 meczów zostało zweryfikowanych jako walkower. 20 maja 2017r. Hetman Orchowo nie stawiając się na mecz do Brudzewa (trzeci raz w sezonie z własnej winy) został wycofany z rozgrywek i przeniesiony od nowego sezonu do klasy B. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MKS Tur 1921 Turek, która awansowała do rozgrywek w IV Lidze, a ostanie miejsce zajęła drużyna GLKS Hetman Orchowo.

KLASA „A”

W rozgrywkach udział brało 26 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy po 13 drużyn w każdej grupie. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 807 zawodników. Łącznie rozegrano 182 mecze. 177 meczów zostało zweryfikowanych zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 5 meczach WGiE przyznał walkower. Pierwsze miejsce w grupie I zajęła drużyna LZS Czarni Ostrowite, która uzyskała awans do Klasie Okręgowej, natomiast ostanie miejsce w tej grupie zajął Fanclub Dąbroszyn, który spadł do Klasy B. Pierwsze miejsce w Grupie II zajęła Tulisia Tuliszków, która awansowała do Klasy Okręgowej, natomiast ostanie miejsce zajęła Nałęcz Babiak, która spadła do Klasy B.

KLASA „B”

W rozgrywkach udział brało 8 drużyn. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 263 zawodników. Łącznie rozegrano 28 meczów. Po rundzie jesiennej z rozgrywek wycofała się drużyna LZS Mirek Adamów. Wydział Gier zweryfikował 20 meczów zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 8 przypadkach mecz został zweryfikowany jako walkower. Pierwsze miejsce zajęła drużyna KP Zryw Dąbie, która uzyskała awans do rozgrywek w Klasie A. Drugie miejsce zajęła drużyna MKS Zryw Dąbie, która również uzyskała awans do Klasy A. Ostatnie miejsce zajął Mirek Adamów.

KLASA OKRĘGOWA JUNIOR STARSZY

W rozgrywkach udział brało 8 drużyn. Przed rundą wiosenną wycofał się MKS Tur 1921 Turek. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 262 zawodników. Rozegrano ogółem 45 meczów. 35 meczów WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 10 meczach Wydział przyznał walkower. Pierwsze miejsce zajął Orzeł Grzegorzew, a ostanie MKS Tur 1921 Turek. Żadna z drużyn nie wyraziła chęci gry w rozgrywkach Wielkopolskiej Juniorów Starszych. Do rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych zgłoszony został LKS Ślesin.

KLASA OKRĘGOWA JUNIOR MŁODSZY

W rozgrywkach udział brało 21 drużyn, które zostały podzielone po rundzie jesiennej na dwie grupy: Grupę Mistrzowską, Grupę II. W Grupie Mistrzowskiej rywalizowało 11 drużyn, w Grupie II udział wzięło 10 drużyn. Przed rundą wiosenną z rozgrywek wycofał się ZKS Zagórów. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 595 zawodników. W Grupie Mistrzowskiej rozegranych zostało ogółem 66 meczów. Wydział Gier zweryfikował 64 mecze zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w przypadku 2 meczów przyznał walkower. Pierwsze miejsce w Grupie Mistrzowskiej zajął Górnik Konin, a ostanie miejsce zajęła Sparta-Sklejka Orzechowo. W grupie II rozegranych zostało 45 meczów. WGiE zweryfikował 35 meczów zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 10 meczach przyznano walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna Czarnych Ostrowite, natomiast ostanie miejsce zajął ZKS Zagórów. Do rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych została zgłoszona drużyna MKS Victoria Września.

KLASA OKRĘGOWA TRAMPKARZ STARSZY

W rozgrywkach udział brało 10 drużyn, które po rundzie jesiennej zostały podzielone na dwie grupy po 5 drużyn: Grupę Mistrzowską oraz Grupę II. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 256 zawodników. W Grupie Mistrzowskiej rozegrano ogółem 40 meczów. 39 meczów WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 1 mecz Wydział zweryfikował jako walkower. Pierwsze miejsce w grupie Mistrzowskiej zajęła drużyna MKS Victoria Września, natomiast ostatnie miejsce zajęli Zjednoczeni Rychwał. W grupie II rozegrano ogółem 40 meczów. 39 meczów WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 1 mecz został zweryfikowany jako walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna Orłów Huta Łukomska, a ostanie miejsce zajął Polanin Strzałkowo. MKS Victoria Września reprezentowała Koniński OZPN w Mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w tej klasie rozgrywkowej.

KLASA OKRĘGOWA TRAMPKARZ MŁODSZY

W rozgrywkach udział brało 17 drużyn. Przed rundą wiosenną z rozgrywek wycofał się Medyk Konin, który przeszedł do centralnej Ligi Juniorek Młodszych. Po rundzie jesiennej utworzone zostały dwie grupy: Grupa Mistrzowska, w której rywalizowało 8 drużyn, oraz Grupa II, w której również udział wzięło 8 drużyn. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 459 zawodników. W Grupie Mistrzowskiej rozegrano ogółem 28 meczów. WGiE zweryfikował 28 meczów zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce w grupie Mistrzowskiej zajęła drużyna SKP SSP Cienin Zaborny, a ostanie miejsce zajęła Polonia Golina. W Grupie II przed rundą wiosenną wycofał się GKS Lisewo. Rozegranych zostało łącznie 28 meczów. WGiE 20 meczów zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 7 meczach przyznano walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Górnik Wierzbinek, natomiast ostatnie miejsce zajęła GKS Lisewo. Drużyna SKP SSP Cienin Zaborny reprezentowała Koniński OZPN w Mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w tej klasie rozgrywkowej. Wydział Gier do rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarza Starszego Wielkopolskiego ZPN zgłosił drużyny: SKP SSP Cienin Zaborny, Oranje Konin, MKS Olimpia Koło, KS Górnik Konin, MKS Victoria Września, które wyraziły zgodę na grę w tych rozgrywkach.

KLASA OKRĘGOWA MŁODZIK STARSZY

W rozgrywkach udział brało 18 drużyn, które po rundzie jesiennej zostały podzielone na dwie grupy. Grupę Mistrzowską z liczbą 9 drużyn, oraz Grupa II z taką samą liczbą zespołów. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 431 zawodników. W Grupie Mistrzowskiej rozegrano ogółem 45 meczów. Wszystkie mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikam uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce zajęła Olimpia Koło, a ostanie miejsce zajął Górnik Konin. W Grupie II rozegranych zostało 45 meczów. 44 spotkania WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 1 meczu przyznano walkower. Pierwsze miejsce zajęła Sparta Konin, natomiast ostanie miejsce zajął Polanin Strzałkowo. Drużyna MKS Olimpia Koło reprezentowała Koniński OZPN w mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w tej klasie rozgrywek.

KLASA OKRĘGOWA MŁODZIK MŁODSZY

W rozgrywkach udział brało 16 drużyn. Przed rundą wiosenna z rozgrywek wycofał się GKS Lisewo. Po rundzie jesiennej drużyny podzielono na dwie grupy: Grupę Mistrzowską, z liczbą 8 drużyn, oraz Grupa II, z liczbą 7 zespołów. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 386 zawodników. W Grupie Mistrzowskiej rozegranych zostało ogółem 28 meczów. Wszystkie mecze WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce zajęła Victoria Września, natomiast ostanie miejsce zajęli Błękitni Mąkolno. W Grupie drugiej rozegrano ogółem 28 meczów. 26 meczów WGiE zweryfikował zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 2 meczach Wydział Gier przyznał walkower. Pierwsze miejsce zajęła Olimpia Koło, natomiast ostanie miejsce zajął GKS Lisewo. Victorii Września reprezentowała Koniński OZPN w mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w tej klasie rozgrywkowej.

KLASA ORLIK E1

W rozgrywkach udział brały 43 drużyny. Po rundzie jesiennej została utworzona grupa mistrzowska składająca się z 7 zwycięzców poszczególnych grup. Pozostałe drużyny grały w swych pierwotnych grupach. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 598 zawodników. W grupie mistrzowskiej rozegrano łącznie 147 meczów. WGiE zweryfikował 141 meczów zgodnie wynikami z uzyskanymi na boisku, natomiast 6 meczów zweryfikowano jako walkower. Pierwsze miejsce w rozgrywkach w tej kategorii wiekowej zajęła drużyna Oranje Konin i ta drużyna reprezentowała Koniński OZPN w Mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w tej kategorii wiekowej. Ostanie miejsce zajął GKS Sompolno.

W Grupie I rozegrano 50 meczów. Wszystkie zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce zajął Wicher Dobra, a ostanie MKS Tur 1921 Turek.

W Grupie II rozegrano 75 meczów. Wszystkie zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce zajęła Olimpia I Koło, a ostanie Straszkovia Straszków.

W Grupie III rozegrano 75 meczów. Wszystkie zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Footbal Academy Orlik I Miłosław, a ostatnie miejsce zajęła drużyna Footbal Academy Orlik Miłosław II.

W Grupie IV rozegrano 50 meczów. 42 mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 8 meczów zostało zweryfikowanych jako walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Kasztelania I Brudzew, a ostanie miejsce zajął Fanclub Dąbroszyn.

W Grupie V rozegrano 30 meczów. Wszystkie spotkania zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Górnik Wierzbinek, a ostanie miejsce zajął Strażak Licheń Stary.

W Grupie VI rozegranych zostało 50 meczów. 46 meczów zostało zweryfikowanych zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 4 mecze zostały zweryfikowanie jako walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna SKP II Słupca, natomiast ostanie miejsce zajął Hetman Orchowo.

W Grupie VII rozegranych zostało 50 meczów. 38 meczów zostało zweryfikowanych zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 12 meczach przyznano walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Warta Rumin, a ostanie miejsce zajęła Polonia Golina.

KLASA ORLIK E2

W rozgrywkach udział brało 29 drużyn. Po rundzie jesiennej została utworzona grupa mistrzowska składająca się z 5 zwycięzców poszczególnych grup. Pozostałe drużyny grały w swych pierwotnych grupach. Do rozgrywek zgłoszonych zostało 448 zawodników.

W Grupie Mistrzowskiej rozegrano zostało ogółem 50 meczów. Wszystkie mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Olimpia I Koło, a ostanie miejsce zajął Piast Grodziec. Warta Kramsk reprezentowała Koniński OZPN w mistrzostwach Wielkopolskiego ZPN w Kategorii Żak.

W Grupie I rozegrano ogółem 75 meczów. Wszystkie mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła Warta I Kramsk, a ostanie miejsce zajął Górnik I Kłodawa.

W Grupie II rozegrano 50 meczów. 46 meczów zostało zweryfikowanych zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 4 meczach przyznano walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna Oranje I Turek, natomiast ostanie miejsce zajęła drużyna Oranje II Turek.

W Grupie III rozegrano 50 meczów. 46 meczów zostało zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast w 4 meczach przyznano walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Górnik I Konin, natomiast ostanie miejsce zajęła drużyna Górnik II Konin.

W Grupie IV rozegrano 30 meczów. Wszystkie mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęła drużyna SKP I Słupca, a ostanie miejsce w tej grupie zajęła drużyna SKP II Słupca.

W Grupie V rozegrano 50 meczów. 42 mecze zostały zweryfikowane zgodnie z wynikami uzyskanymi na boisku, natomiast 8 meczów zostało zweryfikowanych jako walkower. Pierwsze miejsce w tej grupie zajął Sokół Kleczew, natomiast ostatnie miejsce zajął Orion Skulsk.

PUCHAR POLSKI NA SZCZEBLU KONIŃSKIEGO OZPN.

Do rozgrywek zgłoszonych zostało 41 drużyn. W Finale Pucharu Polski na szczeblu KOZPN Górnik Konin pokonał Sokół Kleczew 1:0.