Konsultacje z klubami A-klasy

2017-07-20 18:00:00, Zarząd OZPN Konin

Zarząd OZPN Konin rozpoczął konsultacje z Prezesami klubów Klasy A w celu wspólnego ustalenia kształtu rozgrywek w nowym sezonie.

Zakończyliśmy etap przyjmowania zgłoszeń zespołów do poszczególnych klas rozgrywkowych. W związku z wycofaniem z rozgrywek IV ligi drużyny Wicher Dobra, odbędą się mecze barażowe między reprezentantami okręgów: Konin, Kalisz, Leszno w celu uzupełnienia ligi dodatkowym zespołem. Nasz okręg będzie reprezentowała drużyna GKS Sompolno. W przypadku uzyskania awansu GKS Sompolno pojawi się konieczność uzupełnienia klasy okręgowej. W takim przypadku zostanie rozegrany baraż miedzy zespołami, które w poprzednim sezonie zajęły II miejsca w klasie A czyli między Wartą Krzymów oraz Wartą Pyzdry.

W poprzednim sezonie miejsca spadkowe w klasie A zajęły: Nałęcz Babiak i Fanclub Dąbroszyn. Przed sezonem 2017/2018 z rozgrywek w tej klasie wycofały się drużyny: Sokoła II Kleczew i GKS-u Lisewo. Przypomnijmy tylko, że w minionym sezonie klasa A liczyła w naszym okręgu łącznie 26 zespołów, podzielonych na 2 grupy po 13 drużyn. Z kolei do rozgrywek w nowym sezonie zgłosiły się 24 zespoły.

Mając na uwadze powyższe fakty, Zarząd OZPN Konin skierował zapytanie do Prezesów klubów, czy są za tym, aby utrzymać klasę A na poziomie z poprzedniego sezonu czyli z liczbą 26 zespołów czy też za tym, aby klasa A liczyła w nowym sezonie 24 drużyny. Regulamin dopuszcza każdą z możliwości, jednak Zarządowi zależy na tym, aby o ostateczną decyzję podjąć wspólnie z klubami, których ta sytuacja bezpośrednio dotyczy.

Jest to pierwsza konsultacja z Prezesami klubów. Uzyskane odpowiedzi będą miały decydujący wpływ na kształt rozgrywek.

O wynikach konsultacji poinformujemy kluby w przyszłym tygodniu.