Wyniki konsultacji. Wiemy kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie klasy A.

2017-08-01 09:00:00, OZPN Konin

10 sierpnia poznamy ostateczny terminarz rozgrywek konińskiej klasy A. Wpływ na taki termin ogłoszenia terminarza ma sytuacja związana z uzupełnieniem drużyn w IV lidze, co może przełożyć się na rozgrywki w konińskiej klasie okręgowej i klasie A. Wszystkie dotychczas publikowane terminarze A-klasy są nieaktualne.

Przypomnijmy, że w związku z wycofaniem z rozgrywek IV ligi drużyny Wicher Dobra, odbędą się mecze barażowe między reprezentantami okręgów: Konin, Kalisz, Leszno w celu uzupełnienia ligi dodatkowym zespołem. Nasz okręg będzie reprezentowała drużyna GKS Sompolno. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 9 sierpnia. W przypadku uzyskania awansu przez GKS Sompolno pojawi się konieczność uzupełnienia klasy okręgowej. W takim przypadku zostanie rozegrany baraż miedzy zespołami, które w poprzednim sezonie zajęły II miejsca w klasie A czyli między Wartą Krzymów oraz Wartą Pyzdry. Z kolei ten mecz będzie miał wpływ na kształt tej klasy rozgrywkowej.

Znamy również wyniki konsultacji przeprowadzonych w klubami klasy A. Przypomnijmy, że zapytaliśmy wszystkich Prezesów o to, czy są za tym, aby liga liczyła 26 zespołów czy może jednak 24 drużyny. Odpowiedź przesłało 82% zapytanych klubów. Jest to bardzo wysoki współczynnik odpowiedzi.

Wyniki konsultacji:

  • 53% klubów opowiedziało się za tym, aby A-klasa liczyła 13 drużyn
  • 47% klubów opowiedziało się za tym, aby klasa A liczyła 12 drużyn.

Jedna drużyna przedstawiła stanowisko przychylne dla obu wersji. Z tego powodu nie uwzględniliśmy tej odpowiedzi w powyższym zestawieniu.

10 sierpnia odbędzie się Zarząd, który zatwierdzi kształt klasy A w sezonie 2017/2018. Podejmując decyzję Zarząd weźmie pod uwagę 3 elementy:

  • wyniki baraży o IV ligę
  • opinia Wydziału Gier i Ewidencji
  • wyniki konsultacji z klubami
  • regulamin rozgrywek WZPN oraz PZPN