Turniej Skrzatów z Mikołajem

2017-12-07 22:00:00, Bartłomiej Tarłowski - Komisja ds. Marketingu

2 grudnia 2017r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole odbył się II Mikołajkowy Turniej Skrzatów. W wydarzeniu udział wzięło 90 zawodników z CKS Sparta Konin, Wicher Dobra, SKP Słupca, Górnik Konin, Warta Rumin, Victoria Września, RM Team oraz dwóch zespołów MKS Olimpia Koło.

Świetna zabawa i uśmiechy na twarzach maluchów to najlepsza laurka, jaką mogliśmy otrzymać organizując ten turniej wspólnie z MOSiR i Olimpią Koło.

To inicjatywa Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole oraz Miejskiego Klubu Sportowego Olimpia Koło. Wyszliśmy z pomysłem, aby dla dzieci, które nie grają w ligach, organizować turnieje. Jednym z nich jest właśnie ten, który dziś odbywa się w Kole. Biorą w nim udział młodzi adepci piłki nożnej, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piłką. To chłopcy i dziewczęta z rocznika 2011 i młodsze – powiedział Jarosław Kawka, dyrektor MOSiR-u w Kole i jednocześnie przewodniczący Wydziału Gier i Ewidencji w Konińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej.

Pierwszy turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wpisany został do kalendarza corocznych imprez realizowanych przez Koniński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Serdecznie dziękuję dyrektorowi MOSiR-u w Kole, Jarosławowi Kawce, Urzędowi Miejskiemu w Kole oraz sponsorom: OSM w Kole, firmie Sokołów oraz wszystkim instytucjom, które wspierają nasz turniej, Myślę, że dzisiejsze spotkanie młodych adeptów piłki nożnej służy popularyzacji i rozwojowi tej dyscypliny w naszym regionie. KOZPN jest bardzo dumny z tego, że tak duża liczna dzieci może spotkać się w jednym miejscu, a my możemy wspierać tę inicjatywę. Ważna jest zabawa z piłką, a nie wynik. Niezwykle istotne jest też zaangażowanie rodziców. Są tu ze swoimi dziećmi, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość, a my za kilka lat będziemy mogli ocenić wyniki tego, co dziś robimy – powiedział Grzegorz Pietrzak, Prezes KOZPN.