Zrealizowane Patronaty


CHARYTATYWNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ "GAMY DLA NATALKI

28 i 29 stycznia 2017 roku w Gminnej Hali Sportowej w Babiaku odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej, który miał na celu zebranie środków na leczenie chorej na autyzm 6-letniej Natalki. W turnieju wzięło udział aż 36 drużyn, a organizatorzy zebrali łącznie 7220 zł. Środki zostały przekazane na ręce rodziców. OZPN Konin objął wydarzenie swoim Partonatem.

Zespoły rywalizowały w 9 grupach po 4 zespoły. Mecze trwały 1x10 minut. Do niedzielnych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc. W niedzielę 20 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy po 5 zespołów. Rywalizowano systemem każdy z każdym 1x 8 minut. Dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów. Półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał trwały 1x10 minut.

W trakcie turnieju przedstawiciele Stowarzyszenia Autyzm i My przybliżyli temat autyzmu, a wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole zademonstrowali pokaz pierwszej pomocy. Był też występ wokalny w wykonaniu jednej z uczennic z Wrzacej Wielkiej. Na zakończenie zostały wręczone puchary, statuetki, podziękowania oraz nagroda niespodzianka dla rodziców. OZPN Konin reprezentował Prezes, Grzegorz Pietrzak. Najlepszą drużyną rozgrywek zostali Galacticos Izbica, którzy pokonali w finale Błękitnych 2:1.

Król strzelców: Kamil Kuropatwiński (Galacticos Izbica) - 16 bramek
Najlepszy bramkarz: Roman Zielonka (Dzieci Romana)
Najlepsza zawodniczka: Natalia OkupnikMIEJSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ W DĄBIU

Pod koniec listopada 2016r. odbyła się inauguracja rozgrywek Miejskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Dąbiu. Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn seniorów i 4 zespoły juniorów. OZPN Konin objął rozgrywki swoim patronatem.

Głównym sponsorem imprezy został Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Uczestnicy rozgrywek

Seniorzy

 1. MKS Dąbie
 2. Zjednoczeni Niechcący
 3. Dzieci Romana
 4. Galaktyczni
 5. DPP
 6. WKS Grabów
 7. LZS Karszew

Juniorzy

 1. Termy Uniejów
 2. Konstantynopolitańczykowicze
 3. Podmuch Palestyna
 4. FC ImadłoMECZ DLA AMELKI

16 października 2016 roku na stadionie gminnym w Chlebowie, na zaproszenie Wójta Gminy Wierzbinek oraz Zarządu Klubu Piłkarskiego "Górnik Wierzbinek", lokalni samorządowcy stanęli do walki o wielką wygraną, jaką była - i nadal jest - terapia dziesięciomiesięcznej Amelki, dziewczynki urodzonej z połową serduszka. Amelka miała już trzy operacje, lecz konieczne są kolejne. Patronat nad wydarzeniem objął OZPN Konin.

Mecz zakończył się remisem 5:5, a obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za udział. Licznie zgromadzeni kibice oraz uczestnicy meczu hojnie wsparli małą Amelkę ofiarując do puszek 3 805,62 zł, a Wójt Gminy wraz z pracownikami Urzędu Gminy darowali 461,00 zł. Kolejny mecz dla małej Amelki był rezegrany pomiędzy wspomnianym już "Górnikiem Wierzbinek" a "Błękitni Helenów", zakończonym porażką zawodników z Wierzbinka.

Wójt Gminy Wierzbinek oraz Zarząd Klubu dziękują za pomoc w organizacji meczu charytatywnego: Prezesowi OZPN w Koninie Panu Grzegorzowi Pietrzakowi, Grzegorzowi i Zbigniewowi Wróblom, OSP z Wilczej Kłody za przeprowdzenie kwesty oraz zawodnikom Górnika Wierzbinek.

Małgorzata Kozicka, Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wierzbinku