Zrealizowane Patronaty

CHARYTATYWNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ "GAMY DLA NATALKI

28 i 29 stycznia 2017 roku w Gminnej Hali Sportowej w Babiaku odbył się charytatywny turniej piłki nożnej halowej, który miał na celu zebranie środków na leczenie chorej na autyzm 6-letniej Natalki. W turnieju wzięło udział aż 36 drużyn, a organizatorzy zebrali łącznie 7220 zł. Środki zostały przekazane na ręce rodziców. OZPN Konin objął wydarzenie swoim Partonatem.

Zespoły rywalizowały w 9 grupach po 4 zespoły. Mecze trwały 1x10 minut. Do niedzielnych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc. W niedzielę 20 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy po 5 zespołów. Rywalizowano systemem każdy z każdym 1x 8 minut. Dwie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinałów. Półfinały, mecz o 3 miejsce oraz finał trwały 1x10 minut.

W trakcie turnieju przedstawiciele Stowarzyszenia Autyzm i My przybliżyli temat autyzmu, a wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża w Kole zademonstrowali pokaz pierwszej pomocy. Był też występ wokalny w wykonaniu jednej z uczennic z Wrzacej Wielkiej. Na zakończenie zostały wręczone puchary, statuetki, podziękowania oraz nagroda niespodzianka dla rodziców. OZPN Konin reprezentował Prezes, Grzegorz Pietrzak. Najlepszą drużyną rozgrywek zostali Galacticos Izbica, którzy pokonali w finale Błękitnych 2:1.

Król strzelców: Kamil Kuropatwiński (Galacticos Izbica) - 16 bramek
Najlepszy bramkarz: Roman Zielonka (Dzieci Romana)
Najlepsza zawodniczka: Natalia Okupnik

MIEJSKA HALOWA LIGA PIŁKI NOŻNEJ W DĄBIU

Pod koniec listopada 2016r. odbyła się inauguracja rozgrywek Miejskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Dąbiu. Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn seniorów i 4 zespoły juniorów. OZPN Konin objął rozgrywki swoim patronatem.

Głównym sponsorem imprezy został Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

MECZ DLA AMELKI

16 października 2016 roku na stadionie gminnym w Chlebowie, na zaproszenie Wójta Gminy Wierzbinek oraz Zarządu Klubu Piłkarskiego "Górnik Wierzbinek", lokalni samorządowcy stanęli do walki o wielką wygraną, jaką była - i nadal jest - terapia dziesięciomiesięcznej Amelki, dziewczynki urodzonej z połową serduszka. Amelka miała już trzy operacje, lecz konieczne są kolejne. Patronat nad wydarzeniem objął OZPN Konin.

Mecz zakończył się remisem 5:5, a obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za udział. Licznie zgromadzeni kibice oraz uczestnicy meczu hojnie wsparli małą Amelkę ofiarując do puszek 3 805,62 zł, a Wójt Gminy wraz z pracownikami Urzędu Gminy darowali 461,00 zł. Kolejny mecz dla małej Amelki był rezegrany pomiędzy wspomnianym już "Górnikiem Wierzbinek" a "Błękitni Helenów", zakończonym porażką zawodników z Wierzbinka.

Wójt Gminy Wierzbinek oraz Zarząd Klubu dziękują za pomoc w organizacji meczu charytatywnego: Prezesowi OZPN w Koninie Panu Grzegorzowi Pietrzakowi, Grzegorzowi i Zbigniewowi Wróblom, OSP z Wilczej Kłody za przeprowdzenie kwesty oraz zawodnikom Górnika Wierzbinek.